Záhrada a kvety - 200 motívov krížikovej výšivky

Profil knihy je v jiném jazyce

Záhrada a kvety - 200 motívov krížikovej výšivky

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-551-3101-6

Ikar (2012) 978-80-551-3101-6 112

Odjakživa ma bavili ručné práce a remeslá, všeličo som vyrábala. Moja stará mama bola krajčírka a v detstve ma naučila šiť aj vyšívať. Mala som umelecké sklony, preto som sa rozhodla, že pôjdem študovať na výtvarnú školu. Počas štúdia som získala čiastočný úväzok v britskej pobočke spoločnosti DMC Creative World. Navrhovala som vzory krížikovej výšivky. Po získaní diplomu som sa stala prvou internou dizajnérkou, ktorú tam zamestnali na plný úväzok. Po ôsmich rokoch práce v tejto spoločnosti som zistila, že už to nie je tvorivá, ale skôr manažérska činnosť. Nadišiel čas, aby som sa osamostatnila. Stala som sa návrhárkou vzorov výšiviek a ostatné je už história. V súčasnosti sa s mojimi návrhmi môžete stretnúť v časopisoch a knihách na celom svete.
Odkedy mám deti, svoj čas delím medzi rolu dizajnérky a matky. Mám šťastie, že si na živobytie zarábam prácou, ktorá ma veľmi baví, a súčasne ju môžem zladiť s rodinným životom.
S potešením vám predstavujem novú knihu krížikovej výšivky plnú inšpiratívnych kvetinových vzorov od jemných malých obrúb až po zložité kvetinové štúdie. Určite vás nadchnú a vhodne zapadnú do každého projektu, pre ktorý sa rozhodnete. Motívy sedliackej záhrady potešia ako originálny darček do nového domova. Keď sa chcete pustiť do niečoho náročnejšieho, vyberte si niektorý z opakovaných návrhov úžasných obrúb a vytvorte nádherné domáce doplnky.
Medzi dvoma stovkami prepracovaných kvetinových vzorov nájdete aj pekné písmená. Niektoré sú jednoduché a umožnia z vašej výšivky urobiť adresný darček, iné vyniknú aj samostatne.

Prajem vám veľa úspechov!
Maria Diazová

Z anglického originálu Garden & Flowers – 200 New Cross Stitch Motifs preložila Helena Galanová.