Ještě je můžeme vidět

Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Mladá fronta - 1998
ISBN: 80-204-0687-5

Mladá fronta (1998) 80-204-0687-5 198

Zajímavá kniha o cestách autora sci-fi a jeho přítele zoologa za ohroženými druhy zvířat.

V cestopisných reportážích sledujeme jejich výpravy za ohroženými druhy zvířat do přírodních rezervací. Adams vnímá nejen problematiku ochrany ohrožených zvířat, ale i život a problémy lidí na daném území. Odhaluje tak vztahy, které přírodovědcům unikají. V doslovu jsou doplněny osudy zmíněných ohrožených zvířat po roce l99O. (Založil/a: gargoil)

akcaka
  17. 1. 2015, 12:51
Nikdy bych si nepomyslela, že budu číst cestopis nebo něco o (byť i ohrožených) zvířatech. Pokud se úkolu napsat takovou knihu chopí Douglas Adams, stane se ovšem četba nekonečnou zábavou, doplňující místy opravdu strhující příběh o zvířatech, která byla z různých důvodů celodruhově ohrožena na existenci. Ke knize jsem se vždy ráda vracela a díky skvělému uchopení specifického tématu ji považuji za jedno z nejlepších Adamsových děl.