Tao úspechu

Profil knihy je v jiném jazyce

Tao úspechu

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-551-3056-9

Ikar (2012) 978-80-551-3056-9 192

Ako začať objavovať a žiť život, ktorý nám bol daný? Ako využiť dávne východné učenia na to, aby sme boli úspešnejší?
Derek Lin, taoistický majster, prináša praktický a systematický výklad starodávneho a vekmi overeného spirituálneho vzdelávacieho procesu.
Tao úspechu nás prevedie piatimi kruhmi života, všeobecne platným modelom tradičnej kultivácie taa, ktorý je dielom starovekých mudrcov. Tvoria ho náš duch, naša myseľ, naše vzťahy, náš svet a náš osud.
Na pozadí hlbokomyseľných taoistických príbehov Lin objasňuje jednotlivé kľúčové body transformácie života a spája ich s rušnou súčasnosťou. Pri rozbore každého z nich citlivo a zrozumiteľne vysvetľuje dávne taoistické tajomstvá a poskytuje začiatočníkom aj ľuďom, ktorým taoizmus nie je neznámy, návod, ako zušľachťovať tao a žiť pritom naplno.
Derek Lin aplikoval tao na rozličné oblasti života od výroby až po finančný sektor. Bohaté skúsenosti z tejto práce mu umožnili začleniť prastarú múdrosť do súčasného bežného života.

Z anglického originálu The Tao of the Success. The Five Ancient Rings of destiny (Jeremy P. Tarcher / Penguin, a member of Penguin Group (USA) Inc., New York 2010) preložila Henrieta Hatalová.