Temný záměr

Poprvé vydáno celosvětově: 1977

Triton - 2002
ISBN: 80-7254-246-X

Triton (2002) 80-7254-246-X 568

Třetí díl nejdiskutovanějšího sci-fi cyklu. Kdysi v kosmu existuje planeta, na níž se narodí všichni, kdo na Zemi zemřeli do roku 1984: Svět Řeky.
K obrovské kovové věži, o níž legendy praví, že se nachází na začátku a konci Řeky uprostřed obrovského moře zahaleného v mlhách, se vydává několik dobrodružných a hrdinských výprav. Balónem, vzducholodí, na palubě kolesového parníku...
A všichni hledají odpověď na otázky: kdo řídí dění ve světě Řeky? Kdo rozhoduje o osudech miliónů lidských bytostí? Kdo jsou záhadní cizinci?
A proč se vrátila smrt? (Založil/a: powell)

vladislaus
  4. 11. 2011, 16:43
Už jsem slyšel, že další pokračování této série jde s kvalitou dolů a je to pravda. Příběh, který čtenáře zajímá je utopen v obrovském množství balastu, který se sestává z podrobného opakování dějů předchozích knih, vyprávěním zážitků ze života postav na původní Zemi, hloupým filozofováním apod. Další díly nečtu.
HELLBOY-DB
  28. 12. 2014, 14:20
Téma ještě není vyčerpané, ale originalita se už vytratila, možná by mi to tak nevadilo, kdyby se pokračovalo v úvodních dvou liniích a na kratším rozsahu. Postupně se totiž začaly do děje motat další, efektem ale spíš jen natahovací, obsahující hloubkové popisy nových postav, rekapitulaci z předchozích knih a to co mě nedávno nudilo i v Xenocidě, rozebírání náboženství. Když jsem se tedy propracoval až na stranu 560 a o původu tohoto světa se nedozvěděl o moc víc, tak prostě nemůžu skrýt zklamání. ===60%