30 sekúnd politiky

Profil knihy je v jiném jazyce

30 sekúnd politiky

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-8142-013-9

Fortuna Libri (2012) 978-80-8142-013-9 160

Iste máte aspoň zhruba jasno v najbežnejších politických výrazoch, ako napríklad pravičiar, ľavičiar, národniar, ale vedeli by ste povedať, kto sú neokonzervatívci? A čo tak pojmy ako oligarchia alebo anarchosyndikalizmus? Všetci uznávame, že politika patrí k najčastejším a najhorúcejším témam spoločenských debát, ale koľkým z nás sa už stalo, že náš v politickej hádke nachytali, že nám chýbajú základy tej či onej politickej teórie a že iba tápeme dookola? Kniha 30 sekúnd politiky vám aspoň trochu pomôže vyhnúť sa takýmto trápnym chvíľkam. Politickí teoretici rozličných farieb v nej dostali za úlohu jasne, neskreslene a vecne charakterizovať 50 najvychytenejších „izmov“, „archíí“ či „kracií“, ktoré od čias aténskeho Perikla hýbu svetom. Kniha opisuje vybrané politické teórie všeobecne prístupným spôsobom, každú asi tristo slovami na dvoch stranách, z ktorých jednu vždy venuje ilustrácii – výstižný obrázok dá niekedy čitateľovi viac ako dlhý a nudný novinársky rozhovor.