30 sekúnd teórií

Profil knihy je v jiném jazyce

30 sekúnd teórií

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-8142-012-2

Fortuna Libri (2012) 978-80-8142-012-2 160

Teória chaosu, zjednotenie, veľký tresk, teória relativity? Schrödingerova mačka a pohybové zákony? Isteže viete, o čo ide. Určite ste už o tom všetkom niekde počuli. No viete, o týchto témach dosť, aby ste sa zapojili do debaty na večierku alebo oslnili svojimi znalosťami známych pri pohári vína? Táto knižka ponúka odborný súhrn 50 najvýznamnejších vedeckých teórií. Kniha 30 sekúnd teórií vám uchvacujúcim spôsobom objasní 50 najdôležitejších a najrevolučnejších vedeckých teórií. Vyzvali sme špičkových vedcov, aby opustili svoj vedecký jazyk a vysvetlili aj tie najkomplexnejšie teórie len za pol minúty – mali na to iba dve stránky a obrázok. Čaj je možno relatívny, no v čoraz uponáhľanejšom svete je čoraz vzácnejší. V tejto unikátnej knižke máte možnosť načrieť do mozgov našich popredných vedcov a pochopiť podstatu nášho harmonického vesmíru skôr, než stihnete vysloviť „teória všeobecnej gravitácie.