Som človek !

Profil knihy je v jiném jazyce

Som človek !

Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-970921-08

Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-970921-08 84

Kniha určená tým, ktorí radi čítajú, tvoria a zamýšľajú sa nad svetom vôkol seba! Pre deti ale i dospelých, ktorí si pamätajú, že raz boli deťmi.
Viete, čo by sa mohlo skrývať medzi slnečnicami? Na aký vysoký vrch by ste radi vystúpili a čo podľa vás odráža vodná hladina? Prečo si mravce myslia, že priehrada je nekonečná a starý Hrbina prišiel o dom? A čo našla Amália vo svojom meste, keď v krajine zúrila vojna?
Odpovede na otázky nájdete v publikácii Som človek!. Kniha prináša dvadsaťdva príbehov a na ich konci nájdete krátke zamyslenie, ktoré sa v príbehu schováva ako zrnko piesku v perlorodke. Dôležitejšie, než prežiť deje, ktoré príbehy ponúkajú, je pochopiť, že sú len vodítkom. Čitateľa privedú k jeho pocitom, myšlienkam a názorom.
Z tohto dôvodu sú príbehy prepojené aj s tvorivými listami. Do nich čitateľ priamo vstupuje svojimi kresbami, maľbami či kolážami. Tvorivé listy maľovala starodávnou technikou zvanou enkaustika výtvarníčka Zuzana Medzay.
Vďaka knižke budete mať väčšiu možnosť porozmýšľať nad sebou samými, nad svetom a nad ľuďmi, s ktorými sa stretávate alebo s nimi žijete. Po prečítaní knihy a vyplnení tvorivých listov bude možno veľa vecí inak ako predtým.
Od 9 do 99 rokov
Publikácia je vhodná nielen pre laickú verejnosť, ale aj pre terapeutov – psychiatrov, psychoterapeutov, psychológov, pedagógov, sociálnych pracovníkov... atď.

Ivana Jungová Ivana Jungová