Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kámen slz

93%
5 69
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kámen slz
 Všechny obaly
Kámen slz
 Všechny obaly
Originální název: Stone of Tears
Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Classic - 2013
ISBN: 978-80-86707-95-2
Počet stránek: 780
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 29x v oblíbených
v přečtených 134x v přečtených
v knihovně 42x v knihovně
k přečtení 21x k přečtení
právě čte 5x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Classic (2013) 978-80-86707-95-2 780
Classic (2009) 978-80-86707-04-4 628

Druhá kniha série Meč pravdy.

Richardovi Cypherovi, který porazil zlého mága Darkena Rahla, není dopřáno odpočinku. Ovládá magii, ale pouze sestry světla jej dokážou naučit poznat vlastní talent, aby mohl bojovat proti temným silám. Putuje za sestrami do starobylého Paláce proroků ve vzdálené zemi Starého světa, aby rozvinul svoji sílu a odhalil temné tajemství vlastního původu.
Kahlan, poslední matka zpovědnice, vede vojska Středozemí do bitvy na život a na smrt proti Rahlově armádě démonů. Mágova msta vyprovokovala krvavou válku. Kahlan nedokáže zastavit vraždění. Poslední naději skýtá Aydindril, sídlo čarodějů. Právě do něho musí dorazit Zedd, který je posledním ze skutečných mágů, aby vyvolal mocné síly k záchraně všech zemí. (Založil/a: gargoil)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
  10. 9. 2013, 16:38
Goodking se mi jako autor fantasy začíná líbit stále více. První část Kamene slz (Armáda démonů) je plná nových nápadů, příběh se rozvrstvuje, osudy hlavních hrdinů se komplikují, magie přibývá ... Stále sice autorovi vytýkám přílišnou popisnost, ale jinak se mi příběh líbil a těším se na další díly.
19.11.13 - druhá část Kamene slz (Sestry světla) přináší další dobrodružství Richarda Cyphera na jeho cestě k Sestrám světla do tajemného Paláce proroků v městě Tanimura daleko za hranicemu jeho rodného Westlandu. Zatímco se učí jak ovládat magii, kterou je zřejmě nadán více než jiní čarodějové za posledních 3000 let, ve Středozemí se schyluje k osudovému střetu mezi dobrem a zlem - ke střetu mezi světem živých a mrtvých. A Kahlan, životní láska Richarda, je ve středu dění. Stihne se Richard vrátit včas zpět, aby pomohl zvrátit vývoj situace a zachránit svět?
Goodkind pokračuje v nápaditém rozvíjení příběhu a kniha mě rozhodně nenudila. Autorovi mohu snad jen vytknout, že prvních 450 stran píše ve svém popisném a rozvláčném stylu, zatímco posledních 50 stran poněkud uspěchal a rychle všechny zápletky ukončil jakoby zjistil, že už bude vyčerpán jeho limit 500 stran na knihu.
wwwhisk@s
60% 60% 60% 60% 60%
  8. 12. 2013, 12:02
Musím se přiznat, že v půlce jsem to odložila. Nebavilo mě to. Sice jsem se ke knize později vrátila a dočetla, abych nemusela platit upomínku v knihovně, ale nutila jsem se k tomu a to není dobře.
Každopádně vcelku souhlasím s uživatelem Richie, a abych pouze neopakovala to, co již napsal, tak jen potvrdím jeho dodatek ke konci knihy. Nad některými zvraty jsem jenom kroutila hlavou a slovo WTF se mi v hlavě objevovalo častěji, než je u mě obvyklé. Osobně bych ubrala ten spěch u konce a přefoukla ho někam doprostřed, kde se děj vleče jak asfalt.
Nemůžu si pomoct, ale já prostě ústřední dvojici Richard/Kahlan nemůžu ani vystát. Klišé, klišé, klišé a nakonec se spolu šťastně shledají a povídají si celou noc až do rána. A samostatně si nevedou o nic líp, nevím, jestli jsem s těmito hrdiny ochotná vydržet až do konce. No, uvidíme, co mi ještě autor naservíruje. Mnozí si asi po mém komentáři budou klepat na čelo, ale já jsem ochotná se v téhle sérii doplazit až do konce.
nečik
100% 100% 100% 100% 100%
  26. 8. 2011, 11:32
I tomto díle nás Terry Goodkind unáší po vlnách krásně se odvíjejícího se příběhu. Opět se vydáte na cestu do neznámých zemí a poznáte další postavy, které budou pro vývoj v dalších dílech klíčové. Je pravdou, že Kámen slz lze číst i bez znalosti předešlého dílu, ale čtenář je pak ochuzen o atmosféru předchozí knihy a z některých rozhovorů, kde se poukazuje na události z ní se pak stávají jen strohá fakta.
Neptun
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 1. 2017, 11:35
Mě se tenhle díl líbil mnohem více, než ten první. Zatímco první díl mi přišel spíše jako seznámení s postavami - kdo je kdo, kdo co umí atp, tak druhý díl mi už přišel lepší. Rozhodně jsem se nenudil a více méně celou knihu jsem četl s tím, že jsem zvědavý, co se stane dál. Musím ale souhlasit s ostatními uživateli, že konec se tak nějak zrychlí a spíše to celé knize škodí. Rovněž mi vadí, že hlavnímu hrdinovi vychází vše na co sáhne a dá se tak předvídat, co se stane. Naštěstí se aspoň těžko předvídá, jak se to stane. Autor píše čtivým stylem a tempo utíká rychle dopředu.
Po přečtení prvního dílu jsem tento díl odkládal a četl jsem raději jiné knihy, ale myslím, že po třetím dílu sáhnu hodně brzy :-) Jedná se o klasické fantasy, které jistě každého fanouška tohoto žánru bude bavit a pokud se tedy někdo rozhoduje, tak doporučuji tomu dát šanci :-)