Originální název: Stone of Tears

Classic - 2013
ISBN: 978-80-86707-95-2

Classic (2013) 978-80-86707-95-2 780
Classic (2009) 978-80-86707-04-4 628

Druhá kniha série Meč pravdy.

Richardovi Cypherovi, který porazil zlého mága Darkena Rahla, není dopřáno odpočinku. Ovládá magii, ale pouze sestry světla jej dokážou naučit poznat vlastní talent, aby mohl bojovat proti temným silám. Putuje za sestrami do starobylého Paláce proroků ve vzdálené zemi Starého světa, aby rozvinul svoji sílu a odhalil temné tajemství vlastního původu.
Kahlan, poslední matka zpovědnice, vede vojska Středozemí do bitvy na život a na smrt proti Rahlově armádě démonů. Mágova msta vyprovokovala krvavou válku. Kahlan nedokáže zastavit vraždění. Poslední naději skýtá Aydindril, sídlo čarodějů. Právě do něho musí dorazit Zedd, který je posledním ze skutečných mágů, aby vyvolal mocné síly k záchraně všech zemí. (Založil/a: gargoil)

Richie
  10. 9. 2013, 16:38
Goodking se mi jako autor fantasy začíná líbit stále více. První část Kamene slz (Armáda démonů) je plná nových nápadů, příběh se rozvrstvuje, osudy hlavních hrdinů se komplikují, magie přibývá ... Stále sice autorovi vytýkám přílišnou popisnost, ale jinak se mi příběh líbil a těším se na další díly.
19.11.13 - druhá část Kamene slz (Sestry světla) přináší další dobrodružství Richarda Cyphera na jeho cestě k Sestrám světla do tajemného Paláce proroků v městě Tanimura daleko za hranicemu jeho rodného Westlandu. Zatímco se učí jak ovládat magii, kterou je zřejmě nadán více než jiní čarodějové za posledních 3000 let, ve Středozemí se schyluje k osudovému střetu mezi dobrem a zlem - ke střetu mezi světem živých a mrtvých. A Kahlan, životní láska Richarda, je ve středu dění. Stihne se Richard vrátit včas zpět, aby pomohl zvrátit vývoj situace a zachránit svět?
Goodkind pokračuje v nápaditém rozvíjení příběhu a kniha mě rozhodně nenudila. Autorovi mohu snad jen vytknout, že prvních 450 stran píše ve svém popisném a rozvláčném stylu, zatímco posledních 50 stran poněkud uspěchal a rychle všechny zápletky ukončil jakoby zjistil, že už bude vyčerpán jeho limit 500 stran na knihu.
wwwhisk@s
  8. 12. 2013, 12:02
Musím se přiznat, že v půlce jsem to odložila. Nebavilo mě to. Sice jsem se ke knize později vrátila a dočetla, abych nemusela platit upomínku v knihovně, ale nutila jsem se k tomu a to není dobře.
Každopádně vcelku souhlasím s uživatelem Richie, a abych pouze neopakovala to, co již napsal, tak jen potvrdím jeho dodatek ke konci knihy. Nad některými zvraty jsem jenom kroutila hlavou a slovo WTF se mi v hlavě objevovalo častěji, než je u mě obvyklé. Osobně bych ubrala ten spěch u konce a přefoukla ho někam doprostřed, kde se děj vleče jak asfalt.
Nemůžu si pomoct, ale já prostě ústřední dvojici Richard/Kahlan nemůžu ani vystát. Klišé, klišé, klišé a nakonec se spolu šťastně shledají a povídají si celou noc až do rána. A samostatně si nevedou o nic líp, nevím, jestli jsem s těmito hrdiny ochotná vydržet až do konce. No, uvidíme, co mi ještě autor naservíruje. Mnozí si asi po mém komentáři budou klepat na čelo, ale já jsem ochotná se v téhle sérii doplazit až do konce.
nečik
  26. 8. 2011, 11:32
I tomto díle nás Terry Goodkind unáší po vlnách krásně se odvíjejícího se příběhu. Opět se vydáte na cestu do neznámých zemí a poznáte další postavy, které budou pro vývoj v dalších dílech klíčové. Je pravdou, že Kámen slz lze číst i bez znalosti předešlého dílu, ale čtenář je pak ochuzen o atmosféru předchozí knihy a z některých rozhovorů, kde se poukazuje na události z ní se pak stávají jen strohá fakta.