Čo nás čaká po smrti

Profil knihy je v jiném jazyce

Čo nás čaká po smrti

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-551-2956-3

Ikar (2012) 978-80-551-2956-3 224

Človek sa zväčša nebojí smrti samej osebe, bojí sa predstavy nebytia – stavu, keď prestane existovať. Predstava nebytia je nám taká cudzia, že sa s ňou nedokážeme stotožniť. Nechceme prestať vnímať život, nechceme prestať existovať. Keď myslíme na smrť a na to, čo môže nasledovať, zaujíma nás naše osobné prežitie. Bojíme sa, že stratíme najvnútornejšie myšlienky a pocity – samu podstatu ľudského bytia. Keby sme sa smrti nebáli, keby sme s určitosťou vedeli, že ďalej budeme žiť, náš život by nadobudol hlbší zmysel. Vedeli by sme, že naša duša je na ceste vývoja. Jeho smer nie je náhodný ani bezúčelný. Z určitého dôvodu existujeme a budeme existovať večne...
Kniha Čo nás čaká po smrti prináša významné vedecké a osobné dôkazy o tom, že naša osobnosť neumiera spolu s naším telom. Autorka majstrovsky spája empirický svet vedy s éterickým svetom ducha a prináša výskumom podložené argumenty o prežití duše. A čo je najdôležitejšie – dáva nám nádej.

#záhady