Déjá vu

Profil knihy je v jiném jazyce

Déjá vu

Motýľ - 2012
ISBN: 978-80-89482-60-3

Motýľ (2012) 978-80-89482-60-3 320

Náhla smrť milovaného manžela spôsobí Anne Riemannovej ťažký otras. Jedna časť jej bývalého ja sa zmení na chladne racio-nálnu, až vypočítavú, druhá však túži po láske a šťastí, aké zaží-vala. Jej sen sa začne napĺňať v deň, keď stretne muža, ktorý akoby z oka vypadol jej bývalému manželovi. Je tu však viac háčikov – Anna medzitým uviazla v manželstve z rozumu a osu-dový muž, ktorý Anninu vášeň opätuje, je nielen ženatý, ale aj rebríček jeho životných priorít je úplne iný ako Annin. Vášne aktérov klasického manželského trojuholníka sa roztáčajú v emocionálnom víchre a dokonca sa schyľuje k vražde... Kto prežije? Kto zabije koho?
Cesta za snom v podaní Holland oplýva nečakanými zvratmi, v konaní jej postáv opäť nechýbajú tragikomické črty, vďaka čomu vyznievajú ľudsky uveriteľne – veď „akých bláznov dokážeme urobiť zo seba v mene lásky...“

MUDr. Danica Caisová, psychiatrička a sexuologička: Je to silný príbeh... Hlavná hrdinka sa v túžbe za láskou potkýna cestou života kľukatou, nebezpečne šmykľavou, hrboľatou, ale pre čitateľa nekonečne zaujímavou. Niekomu sa môže zdať chvíľami ľahkomyseľná, ale nedá sa jej uprieť úprimnosť a poctivosť voči sebe a k životu. Jej túžba po naplnení vyznieva miestami sýto až naturalisticky, no keďže chce byť dobrou matkou, manželkou, milenkou, priateľkou, mohol by to byť príbeh hociktorej z nás.