Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Krvavá církev I

91%
5 47
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Krvavá církev I

Podtitul: Inkvizitor


Originální název: Blood of the Fold
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Nejnovější vydání:
Classic - 1999
ISBN: 80-86139-14-X
Počet stránek: 408
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 17x v oblíbených
v přečtených 98x v přečtených
v knihovně 27x v knihovně
k přečtení 13x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Classic (1999) 80-86139-14-X 408

Pokračování Meče pravdy vévodí v názvu zcela příznačně krev. Je to zatím nejnapínavější část této série. Děj románu je mimořádně briskní a Terry Goodkind nadále sleduje své hrdiny Kahlan, Rycharda Cyphera a čaroděje Zedda. Krvavá církev potěší každého čtenáře, který zná ságu od samého počátku.
Richard se spojil s milovanou bojovnicí Kahlan a svým dědečkem, čarodějem Zeddem. Jejich svět je opět ohrožen starověkým, nevyslovitelným zlem. Démonické síly, které útočí na Nový svět - jsou natolik hrozivé, že jim bylo nutné čelit uzavřením Starého světa z kterého hrdinové pocházeli. Nyní byla opona protržena a nový svět je v nesmírném nebezpečí. Richard, Kahlan i Zedd riskují všechno v boji, který hrozí zničit jejich svět a urychlit konečnou apokalipsu. Za každou cenu jsou připraveni chránit Nový svět před strašným armagedonem válek, monster a zrady... (Založil/a: gargoil)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 3. 2014, 16:53
V další části ságy autor přišel opět s novými nápady a s novými nebezpečími, která hrozí celé Nové zemi. Díky tomu příběh neztrácí na čtivosti. S množstvím nových postav a zápletek se čtenáři musejí vypořádat s několika dějovými linkami, což je občas spíše na závadu. Příběh tak trochu ztrácí spád a napínavost. Ale Goodkindovi nelze upřít velkou fantazii, s jakou vytváří svět Meče pravdy.
Vykreslení postav a popisnost dějů je stále někdy až moc precizní, což také přispívá k tomu, že děj plyne pomalu, ale i tak se sága stále velmi dobře čte a já jsem zvědav, jak bude celé dobrodružství pokračovat.
nečik
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 10. 2011, 5:48
Děj je i nadále svižný a plný akce, ale začíná se zde projevovat jakýsi "goodkindovský" stereotyp rozebírat věci až moc dopodrobna a zavádět mnoho paralerních dějových linií do příběhu. V dalších dílech je to ještě horší. Holt nikdo není dokonalý:-) Ale na druhou stranu je v knize pár silných momentů. Tak například se můžete poprvé setkat tváří v tvář "snovému cestovateli" - císaři Jagangovi. Nebo se můžete zasmát zvláštnímu humoru mord-sith, ženské osobní stráži Lorda Rahla. I v tomto díle Goodkind udivuje svou fantazií vytvářet zvláštní místa nebo věci - jako například cestování ve "slif" (jakési tekutině, která dokáže člověka s patřičným talentem přenést na orovské vzdálenosti za krátký čas).
Zase tak špatný díl to rozhodně není, ale na vysoko nastavenou laťku předešlých dílů to teda nemá. Ale i tak doporučuji tuto knihu pro ty, kteří se odhodlali celou sérii přečíst.