Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Krvavá církev II

91%
5 41
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Krvavá církev II

Podtitul: Pekelná bible


Originální název: Blood of the Fold
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Nejnovější vydání:
Classic - 1999
ISBN: 80-86139-15-8
Počet stránek: 400
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 17x v oblíbených
v přečtených 91x v přečtených
v knihovně 25x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Classic (1999) 80-86139-15-8 400

Válka se řítí závratnou rychlostí. Ve starodávném proroctví existuje místo zvané Velká Prázdnota. Pokud události dojdou na konec této větve, ztratí magie svůj smysl, a proto na toto místo žádné proroctví nedokáže proniknout. Lidstvo bez magie v tomto neznámu navždy skončí. To je místo, kam chce svět přivést Jagang - Snový cestovatel, který má schopnost zmocnit se každé mysli a podřídit ji své vůli - nejlépe však dokáže ovládat ty, kteří mají Dar.
Existuje jediná ochrana - Richard, válečný čaroděj. Jeden z jeho předků stvořil magii, která jeho a všechny, kteří mu byli oddaní a byli k němu připoutáni závazkem, chrání před mocí Snových cestovatelů. Magie se dědí po potomcích domu Rahlů, kteří mají Dar.
Richard instinktivně vytvořil vlastní pravidla hry. Získal vládu nad D'Harou a zmocnil se Aydindrilu. Zrušil spojenectví Střední země a vyžaduje kapitulaci všech zemí. Střední země je pokropená magií. Císařský Řád postupně pohlcuje celý Starý Svět. Jagang se chystá zmocnit Paláce Proroků a proroctví ve sklepeních. Ten, kdo chce vládnout lidskému rodu s pomocí proroctví, může nechat proběhnout události naplňující špatnou větev a s využitím schopností proroka, dokáže pochopit podstatu proroctví a zjistit, jak řídit události ke svému prospěchu.
Pohrávání si s jednotlivými větvemi však vyvolá chaos, který nelze kontrolovat... (Založil/a: gargoil)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  8. 4. 2014, 18:59
Druhá část Krvavé církve má větší spád, je akčnější. Dějové linky se sbíhají a závěr je výborný. Zatím asi nejlepší díl ze série. Goodkind je méně popisný a plynulosti děje to pomohlo. Stále přichází s novými nápady (slif nebo třeba boj garů proti mriswithům), a tak příběh rozhodně nenudí.
Rovněž překlad považuji za lepší než byl v prvních dílech ságy (např. pojem Matka Vyznavačka se mi líbí mnohem více než Matka Zpovědnice).
Kvalita mého čtenářského prožitku se blíží k 90%.
nečik
80% 80% 80% 80% 80%
  18. 10. 2011, 5:49
To co překladatel předvedl v této knize je opravdu děs. Tak například "bahenní lid" je zde uváděn jako "blátiví lidé", pak Richardův přítel "Grač" se zde jmenuje "Gratch", nebo "aditivní a subtraktivní magie" je zde nazývána "magií obnovovací a odnímací" a nakonec největší kiks: "zpovědnice" jsou zde uváděny jako "vyznavačky". Prostě překladatel neměl vůbec zájem se alespoň základně seznámit s obsahem předešlých dílů. Škoda.