Chrám větrů I

Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Classic - 1999
ISBN: 80-86139-22-0

Classic (1999) 80-86139-22-0 408

Richard Rahl s Mečem pravdy v ruce bojoval se samotnou smrtí. Přichází bránit lid D'Hary. Ale tentokrát mocí posedlý císař Jagang staví proti Richardovi rychlého a neúprosného nepřítele - mystickou smrtelnou nákazu, která jakoby vražedným seknutím kosy zabíjí tisíce nevinných obětí po celé zemi.
V boji proti Jagangovi Richard se svou milovanou Kahlan Amnellovou musí riskovat všechno, aby odhalili zdroj strašlivé nákazy - kouzlo zapečetěné po tři tisíciletí v Chrámu větrů.
Ale když proroctví vrhne stín zrady na jejich poslání a hrozí, že je zničí, musí Richard přijmout Pravdu a najít způsob, jak zaplatit cenu, kterou větry požadují... jinak on i jeho svět navždy zmizí. (Založil/a: gargoil)

Richie
  19. 7. 2014, 18:10
Zápletka se dále rozvíjí, císař Jagang pokračuje ve svém náporu na Středozemí. Tento díl byl méně akčnější, ale četl se stejně dobře, jako předchozí díly série. Přibylo pár nových postav, které zcela jistě sehrají svou roli v druhé polovině části Chrám Větrů. Stále důležitější se ukazují být různá proroctví, která jsou zatím k Richardovi a Středozemí spíše nepříznivá a bude jistě velmi obtížné jejich dopad změnit či zmírnit. Vše je opět otevřené, těším se na další díl.
nečik
  26. 8. 2011, 11:34
Četl jsem pár recenzí na tento díl a pokud si dobře vzpomínám tak ani jedna nehodnotila tuto knihu nějak pozitivně. Já bych to tak černě neviděl. Je pravdou, že Goodkind někdy zbytečně rozebírá věci, které se stali v minulých dílech, ale to se dá překousnout. Rozhodně předchozí díl mě místy nudil více než-li tento. Je pravdou, že v některých scénách Goodkind popisuje své hrdiny jako neomylné superlidi, ale naštěstí jich není moc. Na jeho obhajobu musím říct, že dialogy mezi postavami a jejich jednání je opravdu velmi propracované a neskutečně živé. Například nádherná scéna, kdy mord-sitha Cara, jenž neposlechne Richardovi příkazy týkající se ochrany Kahlan, se pokouší Richarda přesvědčit, že za své selhání by měla dostat trest smrti. Goodkindův lidský popis lásky a přátelství je opravdu úchvatný.