Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Pán stříbrné růže

82%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Pán stříbrné růže Originální název: Pán stříbrné růže

Nejnovější vydání:
Šulc-Švarc - 2005
ISBN: 80-7244-153-1
Počet stránek: 416
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 26x v přečtených
v knihovně 12x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Šulc-Švarc (2005) 80-7244-153-1 416

První kniha série Vilém z Landštejna.

Vilém z Landštejna, pán stříbrné růže, patřil vedle Jindřicha z Lipé, Petra z Rožmberka a Viléma z Valdeka k nejmocnějším českým pánům na začátku vlády Lucemburků a byl u všech rozhodujících událostí, které určovaly osud Českého království. Jako nejmladší z těchto mocných pánů stal se věrnou oporou Karla IV., zejména po prohrané bitvě u Kresčaku, ale také již dávno předtím, kdy zprostředkoval usmíření Karla s jeho otcem Janem Lucemburským. Vilém byl strážcem hvozdu na hranicích s Rakouskem, odkud si nebezpečnou cestou přes zrádné pralesní bažiny přivedl svoji první manželku, krásnou a vášnivou rudovlasou Elisabetu. Na Landštejn jen vzdáleně doléhal cval rytířských koní a ohlasy hrdinských činů, ale protože hrad střežil zemskou bránu, odkud vedla cesta do Čech i na Moravu, stříbrnou růži často zalévala krev a bojů a válek. O to více si Vilém cenil míru, který mnohokrát sjednával, když jeho přátelé i protivníci postupně odcházeli na věčnost v nesmyslných bitvách. Deset let čekal na naplnění své velké lásky k Elišce z Dubé, než se stala jeho druhou chotí. Ona byla dvorní dámou královny Blanky a on předním mužem království, ale své štěstí by nikdy nevyměnil za sebevětší moc a slávu. (Založil/a: powell)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Evelýny
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 7. 2014, 1:02
Miluji českou historii - miluji knihy Ludmily Vaňkové. A v této knize jsem se doslova zamilovala do Viléma z Landštejna, o kterém jsem do této doby vůbec nic nevěděla.
Anysek
100% 100% 100% 100% 100%
  31. 5. 2012, 12:36
Tahle knížka byla pro mě ze začátku strašně těžká, špatně se mi četla. Jak jsem se dostala do čtvrtky, kdy Vilém byl téměř v dospělém věku, tak jsem se teprve začetla a moc mě uchvátila. :) Pak jsem ji měla hned přečtenou.