Desať vecí, ktoré by každé dieťa s autizmom chcelo, aby ste vedeli

Profil knihy je v jiném jazyce

Desať vecí, ktoré by každé dieťa s autizmom chcelo, aby ste vedeli

EUROPA - 2012
ISBN: 978-80-89111-84-8

EUROPA (2012) 978-80-89111-84-8 104

Hlboko ľudský a úprimne odborný pohľad do duše dieťaťa s autizmom
Každý rodič, učiteľ, sociálny pracovník, terapeut a lekár by mal mať túto výstižnú a poučnú knižku stále poruke. S humorom a súcitom definuje desať najdôležitejších charakteristík približujúcich myslenie a city detí s autizmom. Autorkine osobné skúsenosti rodiča, spisovateľky píšucej o autizme a prispievateľky do množstva rodičovských časopisov z nej robia sprievodcu každého, kto prichádza do styku s dieťaťom nachádzajúcim sa na autistickom spektre.
.................
Fantastické! Aké múdre hľadieť na svet z perspektívy dieťaťa... Pristihla som sa, že nechcem, aby už bol koniec.
Annapolis, Maryland

Skutočne úchvatné. Po dočítaní som cítila, že sa moje znalosti a chápanie detí, s ktorými pracujem a ktorým som zasvätila život, prinajmenšom zdvojnásobili.
Rochester, New York

Neoceniteľné. Mali by ju čítať vo všetkých organizáciách, ktoré pracujú s deťmi, vrátane štátnych i cirkevných škôl.
Fair Lawn, New Jersey

Každé slovo a každá veta sú preniknuté múdrosťou.
Bend, Oregon

Pomáhame znevýhodneným a oboznamujeme verejnosť i profesionálnych pracovníkov s ťažkosťami, ktorým takéto rodiny musia čeliť. Desať vecí dopĺňa chýbajúci kúsok do nášho výkladu.
Grand Forks, Severná Dakota

Pôsobivé. Najviac sa mi na tom páči súcit a porozumenie, aké môže preukázať len matka dieťaťa, zápasiaceho s niečím takým.
Annapolis, Maryland

Ellen Notbohm je odborná konzultantka a matka dieťaťa s autizmom. Pracuje ako fejtonistka v časopise Autism Asperger´s Digest. Je spoluautorkou vysoko cenenej knihy 1001 Great Ideas for Teaching and Raising Children with Autism Spectrum Disorders (1001 dobrých nápadov, ako učiť a vychovávať dieťa s poruchou autistického spektra).