Linie krásy

Linie krásy

Odeon - 2012
ISBN: 978-80-207-1431-2

Odeon (2012) 978-80-207-1431-2 448

Nick Guest, mladík ze skromných poměrů a čerstvý absolvent Oxfordu, dostane možnost sdílet domácnost s rodinou konzervativního poslance Geralda Feddena. V honosném londýnském domě Feddenových se však nesmělý, kultivovaný Nick, prahnoucí po všem vytříbeném a stylovém, rozhodně necítí jako pouhý podnájemník. Feddenovy – dravého kariéris tu Geralda, jeho noblesní manželku Rachel, syna Tobyho, svou platonickou lásku, i maniodepresivní dceru Catherine – přijme beze zbytku za svou druhou rodinu. Pak však přichází první skutečná láska, první seznámení s londýnskou gay scénou, první lajna kokainu, první setkání s AIDS. Vynikající román, za nějž autor r. 2004 získal Bookerovu cenu.

Alan Hollinghurst Alan Hollinghurst
*26.05.1954

TomToman
  11. 7. 2016, 22:43
Musím říci, že věty tu plynou v krásném souznění jedna za druhou. Témata se prolínají, každý se žene za svými cíli. Jen hlavní postava se mi zdá jaksi neuchopitelná. Nad jejími motivy chvílemi váhám a přemýšlím, kam se vlastně v tom světě sexu, večírků, slavných osobností, okouzlení krásou mužského těla i věcmi , ze kterých dýchá čas a historie, chce dostat. Rád si přčtu i jeho druhou knihu, co v češtině vyšla. Už čeká delší dobu v knihovničce.