Dvojí trůn

Šulc-Švarc - 2005
ISBN: 80-7244-160-4

Šulc-Švarc (2005) 80-7244-160-4 376
Melantrich (1989)

V druhém dílu Dvojí trůn osleplý Jan Lucemburský zasahuje prozíravě do politických intrik v Evropě, aby upravil svému synovi cestu k císařské koruně. Na římském trůně sedí zatím Ludvík Bavor, o jehož vítězství nad habsburským sokem se zasloužil především král Jan, ale místo vděku se dočkal jen nepřátelství a zrady. Bavorovy intriky kolem Tyrol, které měly připadnout Lucemburkům, vyvolají v říši pobouření a novým římským císařem je zvolen Karel IV., budoucí dědic Českého království. Tím však boj Lucemburků s Ludvíkem Bavorem neskončil. Král Jan svěřuje mladému Karlovi ožehavá diplomatická jednání po celé Evropě - v Basileji, Avignonu, Neapoli, Bretani, Krakově. Při nich je třeba pozvednout i meč, když se protivník neštítí ani vraždy. Dějově bohatý román s desítkami výjimečných historických postav vrcholí nešťastnou bitvou u Kresčaku, kde hrdinsky zemře král Jan. Karel IV., ozdoben nyní dvojím titulem krále římského a českého, však stál v této bitvě na straně poražených a mezi Kresčakem a mocenskou základnou v Čechách leží území úhlavního nepřítele. (Založil/a: powell)

Ariko
  7. 9. 2014, 15:27
Už ani nevím jak více vychválit autorku, které si tak moc vážím pro její vitalitu a vědomosti, které dokáže čtenářům prostřednictvím svých knih předat. Moc se mi líbilo jako vždy
ROB33
  25. 8. 2016, 19:52
Co k tomu dodat? Brilantní špičkové čtení....Od začátku do konce jsem si užíval historické souvislosti okolo Jana Lucemburského a jeho syna Karla. Opět musím poděkovat autorce za to, jak rozvíjí mojí vědomost o důležitou část našich dějin.
katapultova
  15. 7. 2011, 16:06
Začátek mě až tak moc nebavil, přeci jen se autorka zabývá spíše zahraniční politikou, v níž jsem se místy ztrácela, nicméně vývoj vztahu slepnoucího Jana a Karla a nakonec parádní finále u Kresčaku, po němž šlověk skoro zamáčkl slzu...