Víra poražených I

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Classic - 2001
ISBN: 80-86139-67-0

Classic (2001) 80-86139-67-0 496

Šestá kniha série Meč pravdy.
První část ze dvou.

Nový román populární série Meč pravdy začíná snahou Richarda Cyphera uzdravit Kahlan a pomoci jí získat zpět mocnou sílu Matky zpovědnice, ztracenou po tragických událostech v Tajemství magie. Přestože se rozhodnul stáhnout do ustraní a nezasahovat do války s Císařským řádem, je unesen Sestrou světla Nicci, milenkou císaře Jaganga. Nicci k sobě připoutá Richarda pomocí kouzla, pojícího ji s Kahlan, která zemře, pokud se s nebezpečnou ženou něco stane nebo se jí lord Rahl bezmezně nepodřídí.
Zatímco Kahlan prahne po pomstě a obklopuje se mohutnou armádou, Richard je donucen žít s Nicci ve středu Císařského řádu v podivně pokřivené společnosti velice se podobající komunismu...
Svým strhujícím a nezaměnitelným stylem vyprávění Terry Goodkind opět dokázal, že se neochvějně zařadil mezi nejlepší autory žánru fantasy. (Založil/a: gargoil)

Richie
  21. 1. 2015, 20:58
Meč pravdy je dlouhá série, ale naštěstí se stoupající úrovní kvality. I když se jedná již o 9. knihu série, je čtení stále napínavé a obohacované o další prvky překvapení. Líčení děje je sice stále dosti popisné, ale Goodkind vyzrál ve velmi dobrého spisovatele a čtení jeho knih neomrzí. Už po 2.-3. dílu mě série chytla a nyní skupuji všechny zbývající díly.
Jak je již zvykem, i v tomto dílu se dostanou hlavní hrdinové do zdánlivě neřešitelných problémů. I láska Richarda a Kahlan je podrobena velmi těžké zkoušce. Znovu jde o magii, proti které Richard nezná odpověď a bude jen velmi těžko hledat řešení. Uzdravené Kahlan není dopřán klid - musí bojovat nejen s obrovskou armádou císaře Jaganga, ale také zároveň žít s možností okamžité smrti díky nebezpečnému kouzlu, které ji spoutá se sestrou temnot.
Závěr knihy je opět strhující (bitvy proti armádám Císařského řádu). Kahlan jako válečnice a vrchní generál mi sice tolik nesedí, ale úplný závěr to trochu vylepší.
Už se těším na pokračování a jsem zvědav, jak se spletité osudy hlavních hrdinů podaří autorovi rozplést. 85%
nečik
  17. 10. 2011, 9:03
Nádherný díl plný emocí. Už se mnohokrát opakuji, ale pro mě je Goodnikd v rámci žánru fantasy naprostá jednička. A superlativy na něj raději nebudu pouštět, protože je to pro mě nošením dříví do lesa.
dawelus
  8. 4. 2015, 13:29
Velmi zvláštní díl, jiný než předešlé. Více komorní, víc zaměřený na emoce. Trochu mi vadily dokola vnucované a trochu zbytečné myšlenky postav, jako bych podle jejich povah a myšlení nedokázal pochopit o co komu jde... Jinak když pominu toto natahování, tak tato kniha byla velmi krásná.
Revonnah
  30. 1. 2012, 18:52
Faith of the Fallen (Víra poražených 1+2) je podle mě nejlepším dílem celé série, ačkoli ten výběr je hodně těžký :-) Obrovský zážitek z celého čtení vrcholící při odhalení sochy, při kterém až naskakuje husí kůže. Větším zážitkem byly snad jen zápasy v Ja'La v posledním díle. Pět hvězdiček, bez debat!