Víra poražených II

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Classic - 2001
ISBN: 80-86139-67-0

Classic (2001) 80-86139-67-0 452

Šestá kniha série Meč pravdy.
Druhá část ze dvou.

Nový román populární série Meč pravdy začíná snahou Richarda Cyphera uzdravit Kahlan a pomoci jí získat zpět mocnou sílu Matky zpovědnice, ztracenou po tragických událostech v Tajemství magie. Přestože se rozhodnul stáhnout do ustraní a nezasahovat do války s Císařským řádem, je unesen Sestrou světla Nicci, milenkou císaře Jaganga. Nicci k sobě připoutá Richarda pomocí kouzla, pojícího ji s Kahlan, která zemře, pokud se s nebezpečnou ženou něco stane nebo se jí lord Rahl bezmezně nepodřídí.
Zatímco Kahlan prahne po pomstě a obklopuje se mohutnou armádou, Richard je donucen žít s Nicci ve středu Císařského řádu v podivně pokřivené společnosti velice se podobající komunismu...
Svým strhujícím a nezaměnitelným stylem vyprávění Terry Goodkind opět dokázal, že se neochvějně zařadil mezi nejlepší autory žánru fantasy. (Založil/a: gargoil)

Richie
  12. 3. 2015, 22:34
Větší část druhého dílu Víry poražených probíhá v poklidnější atmosféře v prostředí Starého světa. Richard je nucen žít s Nicci uprostřed císařského Řádu a poznává jeho zvrácené a nesmyslné společenské zřízení. Toto zřízení je poněkud nereálným slepencem despocie a teokracie s prvky primitivního komunismu. Richard poznává bezútěšnost takové společnosti a staví proti ní ideál svobodného života. Vše vrcholí v dramatickém finále, které mě přinutilo hltat poslední desítky stran v příjemném napětí. Sága si stále zachovává velmi slušnou kvalitu - tento díl hodnotím 85%.
nečik
  23. 8. 2011, 18:36
Jedna z nejlepších knih z celé série. Nádherné finále na konci knihy. Goodkind má úžasný dar popisu charakteru postav. Sice v každé knize opakuje některé události z předchozích dílů, ale i tak se to čte jedním dechem.
Rubyrose
  15. 12. 2013, 23:25
Jsem u deváté knihy a myslím, že tato je nejlepší..:) celou druhou část jsem přečetla jedním dechem...tento díl je opravdu skvělý..:) nemohla jsem se od něj odtrhnout..Tarry Goodkind je vynikající autor.