Pilíře světa I

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Classic - 2003
ISBN: 80-85782-83-9

Classic (2003) 80-85782-83-9 408

Sedmá kniha série Meč pravdy.
První část ze dvou.

Richard Rahl a jeho žena Kahlan jsou po dlouhém odloučení znovu spolu, avšak s nastupující zimou, kdy jejich vlast okupuje strašlivá, vše ničící armáda, musí riskovat cestu hluboko do neznámé pustiny. Jejich pátrání se promění v čirou hrůzu, když zjistí, že se stali bezmocnou kořistí neúnavného lovce.
Jennsen, zneužitá lidmi dychtícími po moci, je zatažena do středu zuřivého zápasu o dobytí země a o pomstu. A co je ještě horší, zjišťuje, že její vůli se snaží ovládnout temné síly, odpudivější než její nejbujnější představy. Teprve tehdy si uvědomí, že ty mučivé hlasy jsou skutečné.
Richard a Kahlan, ohromení porážkou a stále osamělejší, zoufale bojují o své životy. Pokud však mají přežít, musí zastavit vytrvalou, tajemnou hrozbu, pocházející z nejtemnějších hlubin lidské duše. Aby to dokázal, musí Richard přijmout výzvu a čelit démonům plížícím se mezi pilíři světa. (Založil/a: gargoil)

Richie
  14. 5. 2015, 16:39
První polovina knihy byla méně záživná, děj se docela vlekl. Goodkind podle svého zvyku vše neúměrně popisuje a natahuje - to, co se odehrálo na prvních 200-250 stranách, by se v pohodě vešlo na 100 stran. Druhá část knihy byla již napínavější, děj se trochu rychleji rozeběhl. I tak ale tento díl považuji za poněkud slabší oproti předchozím. Příběh je každopádně obohacen o nové postavy a jsem zvědav, jak se skloubí s hlavními hrdinami celé ságy. 75%
dawelus
  8. 4. 2015, 13:19
Pro mě byly Pilíře světa asi nejslabší díl, možná pro převážnou absenci hlavních hrdinů a věnování se dvěma novým postavám a přitom jedna skončí tak hloupě (proč dostal Oba tolik prostoru?!). Jinak je to klasický Goodkind a čte se skvěle a v textu je spoustu zajímavých myšlenek, jako vždy. No a další díly se citelně zlepšily, takže je o co stát.