Pilíře světa II

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Classic - 2003
ISBN: 80-86707-03-2

Classic (2003) 80-86707-03-2 408

Sedmá kniha série Meč pravdy.
Druhá část ze dvou.

Richard Rahl a jeho žena Kahlan jsou po dlouhém odloučení znovu spolu, avšak s nastupující zimou, kdy jejich vlast okupuje strašlivá, vše ničící armáda, musí riskovat cestu hluboko do neznámé pustiny. Jejich pátrání se promění v čirou hrůzu, když zjistí, že se stali bezmocnou kořistí neúnavného lovce.
Jennsen, zneužitá lidmi dychtícími po moci, je zatažena do středu zuřivého zápasu o dobytí země a o pomstu. A co je ještě horší, zjišťuje, že její vůli se snaží ovládnout temné síly, odpudivější než její nejbujnější představy. Teprve tehdy si uvědomí, že ty mučivé hlasy jsou skutečné.
Richard a Kahlan, ohromení porážkou a stále osamělejší, zoufale bojují o své životy. Pokud však mají přežít, musí zastavit vytrvalou, tajemnou hrozbu, pocházející z nejtemnějších hlubin lidské duše. Aby to dokázal, musí Richard přijmout výzvu a čelit démonům plížícím se mezi pilíři světa. (Založil/a: gargoil)

Richie
  30. 5. 2015, 17:42
V této části ságy se toho tolik nestane. Vlastně se pouze dozvíme něco více o rodině Rahlů, jen je to typickým rozvleklým stylem Goodkinda rozepsané do dvou knih o 800 stranách. Naštěstí se Goodkind čte docela dobře, takže nenudí. Jen si myslím, že by neškodilo, kdyby trochu vynechával to množství "vaty", kterou svůj příběh nad míru obaluje. Někdy mám pocit, že zápletky příběhu zbytečně překombinovává až k absurdnu.
První část knihy byla opět rozvláčná, ale postupně k závěru knihy se dějové linky a události spojovaly a gradovaly. Závěr byl už opět hodně napínavý - škoda, že jen posledních cca 50 stran. Z knihy mám poněkud rozpačitý dojem. 75 %