Originální název: Roky před úsvitem

ISBN: 978-80-7244-392-5

Šulc-Švarc (2016) 978-80-7244-392-5 528
Šulc-Švarc (2004) 80-7244-141-8 328
Šulc-Švarc (2000)

Jan Lucemburský si v Čechách vysloužil nevlídnou přezdívku "král cizinec". České království bylo bez krále, který vyhledával dobrodružství ve vzdálených cizích zemích. V evropské politice se nestalo nic důležitého, pokud na tom neměl podíl český král, a ani v žádné bitvě se nic nerozhodlo, když se jí nezúčastnil král Jan a po jeho boku české rytířstvo. Divoké jízdy po celé Evropě, osobní vztahy ke všem evropským panovníkům i papeži v Avignonu, intriky a boje jsou neodmyslitelně spojené s Janovou krkolomnou vládou. V letech 1320 - 1325, který zachycuje třetí díl Lucemburské trilogie, opět vzrostl význam Českých zemí, ale nesmírně vzrostly také královské dluhy. Přesto Jan Lucemburský svým rytířským a válečnickým věhlasem připravil svému synovi Karlu IV. cestu na císařský trůn. (Založil/a: powell)

Ariko
  29. 11. 2014, 19:42
Knihy od Ludmily Vaňkové jsou pro mě srdcová záležitost a navíc ty, ve kterých vystupuje i můj oblíbenec Jindřich z Lipé.
ROB33
  5. 2. 2016, 16:34
Další skvělá kniha z pera mé oblíbené autorky paní spisovatelky Ludmily Vaňkové. Není to sice její nejlepší kniha, ale i tak jsem se rád dověděl něco o další etapě našich dějin.