Rab z Rabštejna

ISBN: 80-7244-140-X

Šulc-Švarc (2004) 80-7244-140-X 360
Šulc-Švarc (2000)
Československý spisovatel (1985)

Nesmírná ctižádost ovládla hrdiny druhého dílu Lucemburské trilogie. Především titulní postava, levoboček Oldřich Pluh, touží postavit se na roveň svých nepřátel a ještě převýšit. To se mu také daří, když vstoupí do služeb Jana Lucemburského. Zakoupil rodové zboží Rabštejn a záhy zastává i vysoké dvorské úřady. Strmý vzestup však ohrožuje Rabštejnovo osobní lidské štěstí. Sám netuší, čím se mu jeho skvělé úspěchy mohou stát osudnými. Vedle Rabštejna dominuje v románu rozporuplná postava královny Elišky, jejíž přemyslovská pýcha a ctižádostivost, vášeň i neuspokojená touha milovat se blíží k tragickému rozuzlení. Román se odehrává v letech 1316-1320 a samozřejmě v něm nechybí jako protihráči i spojenci na královském trůnu Jan Lucemburský a Jindřich z Lipé. (Založil/a: powell)

ROB33
  8. 11. 2015, 19:00
Rab z Rabštejna se mi sice nečetl tak dobře jako předchozí díly, ale i tak je historická kniha v podání paní spisovatelky skvostem. Dalším a dalším dílem si uceluji své vědomosti o historii a za to musím moc a moc autorce poděkovat. Tak jako v sérii lev a růže byl mojí oblíbenou postavou Záviš, tak v téhle sérii jsem si oblíbil Jindřicha z Lipé.