Originální název: The Apprentice

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4175-3

Knižní klub (2013) 978-80-242-4175-3 320
Knižní klub (2005) 80-242-1298-6 320

Ve volném pokračování románu Chirurg nás autorka opět zavádí do Bostonu - město kromě dusného letního parna sužuje řada šokujících zločinů, jejichž oběťmi jsou manželské dvojice. Způsob provedení ukazuje na sériového vraha Warrena Hoyta, neblaze proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, a úspěšnému uzavření případu by proto nemělo stát nic v cestě, kdyby… Kdyby Hoyt nebyl už rok za mřížemi ve vězení s nejpřísnější ostrahou! Pátrání se ujímá Jane Rizzoliová, jediná žena v bostonském oddělení vražd. Právě ona loni Hoyta dopadla a ze střetnutí si odnesla jizvy na dlaních i děsivé vzpomínky, přesto musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů. O případ se navíc začnou nečekaně zajímat nejvyšší místa a na scéně se objeví agent FBI Gabriel Dean, který ví zřejmě mnohem víc, než je ochoten prozradit. A jako kdyby to všechno nebylo málo, nečekané události způsobí, že hrůza, která na obyvatele Bostonu padá, se zdvojnásobí… (Založil/a: gargoil)

orisi
  6. 5. 2014, 18:02
Drahá Tess, Tvé knihy jsou výborný únik z reality. Sérii Rizzoliová & Islesová mám nejraději, četl jsem zatím 2x. Učedníka jsem si dal znovu tedy 3x. Má nejoblíbenější. Pořád říkám že ženy jsou výbornými vypravěčkami detektivek. Které mnohdy předčí své mužské protějšky. Ty a Mo jasně vedete můj žebříček. Mo Hayder umí z více stránek napnout a nepustit, Tvé umění je podobné, méně stránek, vydáš ze sebe maximu své spisovatelské profese. Při čtení vašich knih potřebuji nějaký ten „slaný zob“, jinak bych neměl nehty :D

Děj příběhu není akční, ale výborně psychologicky podaný. Co se týče postavy policistky Jane, je podána realisticky. Takoví buldok, zakousne se a nepustí. Přesně v podobných zaměstnání musí ženy ukázat že na to mají, aby muži přijaly jejich spolupráci a zkušenosti. Oba "zlosinové", popis jejich zvrhlostí a náhled do mysli těchto jedinců nabádá k zamyšlení, jak dokáže člověk vypadat jinak než se zdá. Pro některé čtenáře bude styl nechutný a zvrácený. Ale po přečtený budete mít pocit z dobrého čtení, s mrazením v zádech.
moonchild
  14. 11. 2013, 13:41
Volné pokračování románu Chirurg.Bostonsužuje řada šukujících vražd manželských dvojic.Způsob provedení ukazuje na sériového pachatele Warrena-ten ovšem sedí vevězení...
Pajky
  30. 10. 2015, 21:47
Druhý díl ze série Rizzoli & Isles a opět mě to vcelku bavilo. Jediný problém mám s tím, že postavy z knížky si vůbec nejsou podobné s těmi ze seriálu - Korsak, Frost a vlastně i Maura. Moje chyba, že jsem nejdřív viděl seriál. Vrah opět zajímavý a návaznost na první díl potěšila. Jen to vyřešení na konci bylo takové uspěchané.