Zlý princ Charlie

Originální název: Badd Prince Charlie

Polaris - 2006
ISBN: 80-7332-088-6

Polaris (2006) 80-7332-088-6 252

Místo děje, Damask: Království, které se nedá vyplenit, ať se snažíte jak chcete. Jenomže teď, když je král mrtev, mají jeho bratři přesně tohle v úmyslu. Jediné, co k tomu potřebují, je aby na trům usedl špatný král. Obyvatelstvo se začne bouřit, král požádá sousední království o intervenci za účelem nastolení pořádku a než se kdo naděje, u moci budou oni...
Zařídí to Zlý princ Charlie. Jeho pověst ho všude předchází, každý ví, že by na Damask ani neplivl, kdyby ho tím mohl zachránit před suchem. Ale jakmile se mu zmíní o lady Kateřině (va-va-wum), je ochoten do toho jít.
Jenomže po hradě se plouží duch jeho otce a to, jak všichni dobře víme, znamená potíže. Kdyby jen Charlie našel čas a poslechl si, co mu jeho mrtvý taťka chce říct, dozvěděl by se, že to malinko nepoctivé pletichaření jeho strýců je ve skutečnosti bona fide zločinné spiknutí. Ovládnutí Damsku je jen zástěrka pro získání něčeho mnohem závažnějšího: Zbraně magického ničení. (Založil/a: kuburumba)

John Moore John Moore
*15.06.1959