Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Originální název: Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Baronet - 1999

Baronet (1999) 288

Na motivy filmového scénáře Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba.

Na začátku děje se musíme vrátit o celou jednu třetinu století před původní příběh. Skrytá hrozba má hned dva hrdiny, mladého rytíře řádu Jedi Obi-Wan Kenobiho a devítiletého chlapce Anakina Skywalkera. Setkávají se v hlubinách vesmíru na planetě Naboo: Obchodní federace, mocná organizace vlastnící dokonce vojsko a svou bitevní flotilu kosmických lodí, není spokojena s rozhodnutím galaktického Senátu o zvýšení daní. Na protest zahájí blokádu planety Naboo, kde vládne královna Amidala. Na pomoc ohroženým se vydávají dva rytíři Jedi, mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Oba jsou členy řádu, který má za účel konat pouze a jenom dobro, a to ve spojení s mystickou Sílou, která prostupuje celým vesmírem. Bojují však vyzbrojeni nejen dobrem, ale rovněž pověstnými světelnými meči.
Na planetě Naboo žije v městečku Mos Espa ležící na okraji vyprahlé pouště devítiletý Anakin Skywalker. Je pouhým otrokem, ale má své sny a tužby a především výjimečné nadání, jímž se nemůže pochlubit žádný jiný člověk na světě - dokáže pilotovat závodní kluzáky. Stává se nejen jedním z hrdinů příběhu, ale také učedníkem řádu Jedi. (Založil/a: gargoil)

moonchild
  29. 10. 2013, 18:33
Hvězdné války patří v kinematografii mezi klasiku.Líbí se mi příběh Skywalkera a jeho kamarádů ve Vesmíru.
Alduin
  3. 4. 2014, 7:27
Kniha je obrázkový průvodce filmem a děj je zde shrnut do pár vět. Když jsem byl malý, musel jsem tuto knihu mít, ale s odstupem času si uvědomuji, že to byla ztráta peněz. Raději se podívejte na film.