Hrdina ve stínu: Tulák 3

Hrdina ve stínu: Tulák 3
Originální název: Hero in the Shadows: Waylander the Slayer Stalks an Ancient Evil

Perseus - 2008
ISBN: 978-80-87010-24-2

Perseus (2008) 978-80-87010-24-2 392
Návrat (2002)

Chronologicky třetí kniha série Drenajská sága.

Před tisíci lety lidé svedli boj s démony a jejich pány. Po těžkých bojích byli démoni nuceni uprchnout portálem do jiného světa a portál byl pomocí magie uzavřen. Postupem času se ze všeho stala jen pověst, na kterou ale lidé po čase zapoměli. Až do doby, kdy se v jedné vzdálené zemi začaly objevovat podivné úkazy, portál se pomalu otevírá a začnou z něj vystupovat různí démoni, kteří pustoší okolí. Vše se shodou okolností děje blízko zámku Šerého vlka, tajemného muže, kterému všichni okolní páni závidí jeho bohatství. Démoni napadnou jeho zámek a většinu lidí tam pobijí. Šerý vlk se je pokouší zastavit spolu s rádžníjským šermířem Kisumu, silným kopáčem příkopů Jiu Jiu Liengem a krásnou bojovnicí Talianou. Musí přivést k životu bojovníky, kteří před tisíci let obětovali svůj život, aby moli pomoct příštím generacím, kdyby se démoni vrátili a spolu s nimi se v posledním nerovném boji postavit nepříteli a pokusit se znovu uzavřít portál.
Podaří se uspět hrstce bojovníků proti hordě démonů? Šance na úspěch je malá, ale co nikdo neví je to, že tajemný Šerý vlk je bývalý voják Dakeyras. Mnohem známější jako Tulák. Nájemný vrah a zabiják. (Založil/a: Parm)

Zuzzi
  22. 10. 2013, 12:42
Kniha byla dobrá, démoni děj oživili, ale už mne nějak nebavil Tulák...za svůj požehnaný život toho zvládl tolik, že jsem mu další hrdinství už nějak nevěřila...škoda, že Gemmell neustále recykluje své hrdiny (alespoň nevstal z mrtvých, jako jiní...)
8/10
Niaro
  28. 1. 2013, 16:49
Dovolím si tvrdit, že Hrdina ve stínu nese asi nejvíc prvků fantasy podžánru "meč a magie" ("sword and sorcery") z minisérie o Tulákovi Zabíječi. Ponurost, naturálnost a akce fungují v skoro dokonalé symbióze s příběhem. Tato kniha je čtivá, zábavná a vůbec skvělá :)
Mé hodnocení je silnějších 90% (protože 100% není nic), tudíž hrdých a zasloužených 5*.
Buri
  3. 7. 2012, 15:51
Všechny tři díly Tuláka byly skvělé. Hodně mě příběhy Tuláka Zabíječe bavily a můžu jen vřele doporučit si tyto knížky přečíst!