Krev a čest

Krev a čest Originální název: Blood and Honor

Polaris - 2003
ISBN: 80-7332-018-5

Polaris (2003) 80-7332-018-5 285

Druhá kniha série Lesní království.

Jordan byl vždycky pyšný na své herecké schopnosti, ale nyní dostal nejvýznamnější roli své kariéry: má dělat dvojníka princi Viktorovi, prostřednímu synovi synovi nedávno zesnulého redhartského krále Malcolma. Tím se zaplete do boje o následnictví na hradě Půlnoc a brzy zjistí, že přežít nebude snadné. O život mu totiž neusilují jen stařší Viktorův bratr Lewis amladší Domonic (jinak dva zabijáčtí maniaci), ale i sám hrad postavený na pomezí reality. Jediné, v co může doufat, je, že svůj úkol splní brzy a podaří se mu z království ujet - v lepším případě i se slíbenou odměnou. Avšak osud - nebo možní magické spiknutí - přepíše scénář všem a jen čas rozhodne o tom, kde se ujme vlády a kdo se odebere do království mrtvých... (Založil/a: kuburumba)

Taragued
  4. 2. 2011, 16:41
Výborná kniha, která nás v ději vrací do světa Jestřába a Rybářky, do sousedství Lesního království. Opět se v příběhu rozbíhá nekonečná síť královských intrik a opět nás děj nemilosrdně strhává a zanechává nás s otevřenou pusou očekávat další zvraty a konečné rozuzlení. Další perla v tvorbě Simona R. Greena.
Hey Joe
  9. 1. 2011, 21:49
Toto je naprosto úžasná knížka, jedna z nejlepších fantasy, které jsem kdy četl. První kniha fantasy, kterou jsem si kdy koupil. Četl jsem ji už alespoň tucetkrát..