Bonapartovi synové

Bonapartovi synové Originální název: Bonaparte´s Sons

Alpress - 1999
ISBN: 80-7218-215-3

Alpress (1999) 80-7218-215-3 294

Bouřlivá léta Francouzské revoluce 1795. Oklamaná pařížská lůza vyhrála válku slov s Radou, novým orgánem moci, ale šestiletá válka o chléb a demokracii končí na ulici a pod gilotinou.
V zoufalé snaze zachránit italské tažení se Rada, ovlivňována mladým Napoleonem Bonapartem, rozhodne odvést do armády i odsouzené zločince. V bezedných hloubkách pařížských věznic - mezi vrahy, zloději a násilníky - trpí rovněž muži jako Alain Lausard. Tento šlechtic, donucený po masakru své rodiny žít jako rolník, se podobně jako tisíce jiných ocitne během revoluční hysterie ve vězení. Pro muže odsouzené na smrt je příchod svobody nečekaným, ale zrádným lákadlem. Lausard však pojímá vidinu svobody jinak.
Jako absolvent vojenské školy si u svých svěřenců postupně získá respekt, který mu umožní přeměnit otrhanou masu darebáků v nemilosrdnou kavalérii, ta se stane hlavní zbraní v Napoleonově tažení do Piemontu a severní Itálie. Série překvapivých vítězství vede k porážce rakouské armády a Lausard se stane hrdinou. Přesto uvnitř jeho jednotky stále vře skrytá zloba a neposlušnost. Když se oddíl dostane pod vedení despotického Cezara, nebezpečná výprava za nepřátelské linie hrozí zvrátit křehkou rovnováhu až na pokraj anarchie ... (Založil/a: powell)

Richard Howard Richard Howard
*13.10.1939

Badger
  10. 1. 2016, 11:56
Případ kdy mi zase jednou udělala větší radost kniha z antikvariátu za pár korun,než-li drahé knihy nové.
Mam z ní obrovskou radost,a to ne že jsem ji jen četl ale že ji mám v knihovně,už sháním díl 2. :)
-Příběh je sice psaný stylem že francouzští vojáci zde zrovna nezáří cností,spíš valíte oči na jejich krutostí ve válce,ale to mě se právě líbilo´-taková válka je,žádné romantické ošetřování nepřátel a vzpouzení se děsným rozkazům.
Nádherně popsané jsou zde bitvy a především dragounské jezdecké útoky.Takhle skvěle popsané jsem je opravdu nečekal a jsem tomu moc rád.TAKŽE MILOVNÍCI NAPOLEONSKÉ ÉRY,TOHLE SI DOUFÁM UŽIJETE!!