Chyť mě, jestli to dokážeš

Chyť mě, jestli to dokážeš Originální název: Catch Me if You Can

Knižní klub - 2016
ISBN: 978-80-242-5343-5

Knižní klub (2016) 978-80-242-5343-5 272
Knižní klub (2003) 80-242-0995-0 270

Skutečný příběh toho nejtroufalejšího lháře a podvodníka v dějinách.
Životopisný román o jednom z největších a nejtroufalejších podvodníků v dějinách. (Založil/a: gargoil)

Frank W. Abagnale Frank W. Abagnale
*27.04.1948

Peetuliska
  24. 2. 2014, 19:28
Autor líčí svůj mladý život, rozpad rodiny a jak se dal na dráhu podvodníka všeho druhu. Kniha byla i zfilmována.
Velice mě zaujala pasáž, kde popisuje svůj pobyt ve vězení, rozhodně to nebyli vězení jako dnes.
Kniha je vtipná a čtivá.
Alibero
  20. 6. 2012, 16:39
Tato kniha je opravdu jedna z nejzajímavějších. Hned mě od začátku mě tento příběh největšího lháře a padělatele zaujal. Hrozně mě fascinovalo, jak mu všechno tak dobře vychází, musel to být opravdu "talentovaný" padělatel. Já osobně mám ráda životopisy, ikdyž je nijak intenzivě nevyhledavám, proto jsem ráda, že mi tuto knihu mamka doporučila. A film? Nikdy se nestalo, že by film byl kvalitnější než kniha. Takže film berme s nadhledem, mě osobně pobavil, možná že je to hlavní dvojici do které obsadili perfekního Toma Hankse a Leonarda DiCapria.
Cake
  24. 6. 2013, 22:12
Chyť mě, když to dokážeš je úžasně motivační knížka. Pan Abagnale se vykresluje, tak růžově, že se mi z toho občas chtělo smát a chybí mi zde mnoho podrobností, ale je pravda, že do románu se zřejmě moc nehodí a pokud bychom chtěli vědět, jak se vše ve zkutečnosti událo, museli bychom hledat jinde.
Knihu jsem si nicméně pořádně užil a určitě ji doporučuji všem, kteří chtějí nakopnout nebo se jen příjemně zasnít.
Přeji příjemnou zábavu!
Evelina
  9. 6. 2010, 15:22
Četla jsem díky bohu ještě dříve než k nám dorazil film, vidět ho před knihou, zřejmě bych se jí vyhla velkým obloukem, ale to by byla chyba...je to velmi čtivá a zábavná autobiografie.