Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mystik

62%
3 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mystik Originální název: The Summoner

Nejnovější vydání:
Fantom Print - 2009
ISBN: 978-80-7398-051-1
Počet stránek: 334
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Fantom Print (2009) 978-80-7398-051-1 334

Nekromantovy kroniky I.

Svět prince Martrise se zhroutil v okamžiku, kdy jeho starší bratr zavraždí otce a zmocnil se trůnu. Na útěku a jen s hrstkou věrných po boku touží těď po pomstě. Zatímco řiví se proti němu spikli, využije své rostoucí magické schopnosti k povolání jiných spojenců - mrtvých. Martris tuší, že ve světě, kde volně pobývají duše zemřelých a ovlivňují osudy živých, se může stát dědicem magické moci své babičky, která byla ve své době nejmocnější kouzelnicí. Taková moc by z Trise mohla udělat Mystika... (Založil/a: kuburumba)

(více)  
Gail Z. Martin Gail Z. Martin
*01.12.1962

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Miss Utahraptor
60% 60% 60% 60% 60%
  8. 9. 2011, 13:59
"Důvěřuj instinktům... Až nadejde čas, budeš přesně vědět, co dělat. ... Až budeš tak vyděšený, že nic jiného nedokážeš."

Po prvním otevření jsem to otipla jako tuctovou nic-moc knížku. A vlastně ani teď nevím, jestli mi stála za víc jak týdenní přelouskávání....
V první řadě bych pochválila pěknou obálku a absenci koncovky -ová u příjmení autorky. Líbil se mi svět s duchy, osoba Mystika, vedlejší hrdinové (i když by mohli být trochu míň černobílí)... Autorce samotné bych vytkla snad jen snadnou odhadnutelnost děje, nijak rychlý rozjezd a málo mrtvých na straně “dobra”. ;)
A teď k tomu, co je, nebo by mohlo být, způsobeno prací překladatele, popřípadě chybami tisku. Pochválila bych nářečí v hospodě a přepis jména Mikhail na lépe vypadající Michail. Na jisté stránce mě praštilo do očí příšerné “slovo” nenenávidí, jinde jsem narazila na “pivo jako ochranu proti chladu v ruce” a “v hnědé oděné cizince” bych také žádné problémy nedělala. Dále by mě zajímalo, zda je česká slovní zásoba tak chudá, abych dva řádky po zmínění Děvky- aspektu Bohyně- musela nají to samé slovo, tentokrát jako nadávku. (Znám minimálně sedm, stejně šťavnatých synonym...) ;D
70% a to zavírám všechny oči, co mám, protože je to první díl série.
shann
60% 60% 60% 60% 60%
  13. 8. 2015, 19:08
Klasická černobílá fantasy, kde jsou ti dobří a ti zlí, nic mezi tím. Zavádějící je název "Nekromantovy kroniky", nejde o dark-fantasy, hlavní hrdina vyvolává a mluví s duchy plus nějaké to kouzlo, ale nevyvolává kostlivce atd. Teprve poznává své magické schopnosti a většinu času "brečí za mrtvými rodiči a babičkou". Celý děj je koncipován jako putování hlavních hrdinů, přičemž některé vedlejší postavy jsou zajímavější než samotný Mystik. Také se tu najdou nějaké ty romantické momenty a hrdinové na můj vkus až moc často rozebírají své emoce, popř. je v sobě zadržují. Občas nudné pasáže, kdy jsem přemýšlel, jestli to vůbec dočíst.
Ale nebudu jen kritizovat, chválím pár zajímavých detailů jako uctívání jedné bohyně (několika jejích aspektů). Autorka umí docela živě popisovat akci, do děje pak vstoupí v omezené míře i upíři, několik dějových linií, s postavami se dá "sžít".
V procentech dávám 65%, průměrná klasická fantasy s pár zajímavými nápady.