Jhereg

Originální název: Jhereg

Fantom Print - 2002
ISBN: 80-86354-23-7

Fantom Print (2002) 80-86354-23-7 263

Vlad Taltos – šlechtic i nájemný vrah. Loajální poddaný Dragaeranské císařovny i zločinec. Každý se přece musí nějak živit, a v Císařství je nájemný vrah skoro počestným (a celkem prosperujícím) živnostníkem… Život v Dragaeře není pro člověka snadný – Dragaerané jsou rychlejší, silnější a žijí mnohokrát déle než lidé. Však také lidmi opovrhují a považují je za spodinu. A Vlad Taltos rozhodně nezapírá, že člověkem je! Přesto, a nebo právě proto, dostává jednoho dne svůdnou nabídku na „práci“. Za mimořádnou sumu peněz má zabít jistého Dragaerana. Ale musí to udělat rychle. Jeho cíl totiž uvedl do pohybu ďábelský plán, který může otřást celým Císařstvím. V síti intrik a nástrah balancují dva muži. Hrubá síla nestačí, zvítězí ten chytřejší. A výslednou metou je kromě jiného i život pro vítěze. Nebo snad ne? (Založil/a: kuburumba)

Steven Brust Steven Brust
*23.11.1955

kuburumba
  9. 5. 2010, 23:22
Co se týče série Vlad Taltos, tak ač je oficiální pořadí knih Jhereg, Yendi, Taltos, tak chronologicky (a vzhledem k častým narážkám na dřívější děj doporučuji číst chronologicky) je pořadí toto: prolog knihy Jhereg, kniha Taltos, kniha Yendi, kniha Jhereg.