Moje túžby, tvoje túžby

Profil knihy je v jiném jazyce

Moje túžby, tvoje túžby

Porta libri - 2012
ISBN: 978-80-89067-73-2

Porta libri (2012) 978-80-89067-73-2 240

Každý z nás má emocionálne potreby. A v manželstve to platí rovnako. Manželstvo funguje dobre len vtedy, keď si manželia uvedomujú potreby svojho partnera, a keď sa ich naučia napĺňať. Dr. Harley počas svojej mnohoročnej praxe identifikoval desať najdôležitejších potrieb mužov a žien: náklonnosť, rozhovor, čestnosť a otvorenosť, finančné zabezpečenie, oddanosť rodine, sexuálne uspokojenie, spoločnosť vo voľnom čase, atraktívnosť, domáce zázemie, obdiv a vysvetľuje, ako tieto potreby naplniť.
Rozdielnosť priorít v hodnotení týchto emocionálnych potrieb je dôvodom, prečo je pre mužov a ženy také ťažké navzájom sa do seba vcítiť.
A tak manželky často zahŕňajú svojich manželov prejavmi citov, pretože ich samy oceňujú a túžia po nich. Manželia podobným spôsobom nadbiehajú svojim manželkám so sexuálnymi návrhmi, pretože potreba sexu je pre nich jednou z najpálčivejších. Obaja sú zmätení, ak ten druhý odpovedá v lepšom prípade s miernym nadšením, v horšom prípade mu úsilie partnera prekáža a odpovedá podráždene alebo chladne.
A... ak ktorákoľvek z piatich základných emocionálnych potrieb partnera nie je uspokojená, stáva sa zraniteľným a náchylnejším podľahnúť pokušeniu mimomanželského milostného pomeru.