Bouřková fronta

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Triton - 2008
ISBN: 9788073870225

Triton (2008) 9788073870225 360

První kniha série Harry Dresden /Dresden Files/.
Harry Dresden je v tom, co dělá, ten nejlepší. No, technicky vzato, je to ten jediný, kdo to dělá. Takže když má Chicagské policejní oddělení nějaký případ, který je za hranicemi možností nebo tvůrčích schopností smrtelníků, přijdou si k němu policisté pro odpovědi. „Každodenní" svět je totiž vážně plný podivných a magických věcí - a většina z nich s lidmi nevychází zrovna nejlíp. Pak nastupuje Harry. K tomu, abyste chytili - no, to je jedno - potřebujete čaroděje. Je tu ale problém. Obchody jdou, mírně řečeno, od desíti k pěti. Takže když ho policie zavolá jako poradce k příšerné dvojnásobné vraždě provedené pomocí černé magie, ucítí Harry dolary. Ale kde je černá magie, tam je i černokněžník. A ten černý mág zná Harryho jméno. Teď teprve věci začnou být... zajímavé. Kouzla. To může chlapa zabít.
(oficiální anotace) (Založil/a: kuburumba)

Bastet
  29. 9. 2012, 11:45
Tak tuhle fantasy jsem si opravdu užila. Dalo by se namítnout, že příběh ani postavy moc nových věcí nepřináší, ale je to hodně dobře napsané a propracované. Harry je klasický hrdina, jak já říkám drsné školy. To znamená, že je pro oba světy (lidský i magický) totální podivín, který ví o co jde, dostane nafrak, všichni po něm jdou, ale on vše zachrání. Knize rozhodně nechybí humor a akce. Na tuhle sérii mě navedl stejnojmenný televizní seriál. Rozhodně oboje doporučuji.
cubajz
  7. 5. 2014, 11:44
Pro mě moc příjemné překvapení, náramně čtivé, napínavé a noirovou atmosférou oplývající dílko. A navíc je Harry sympaťák jak kráva
DarrenMoore
  4. 8. 2014, 20:12
Série o Harrym Dresdenovi je v anglicky mluvících zemích mainstreamovou sérií obdobně jako třeba Hunger Games nebo Píseň o ledu a ohni. U nás tomu tak není - a to je škoda. Ve svém žánru se jedná totiž o doopravdy silný kousek. Kdyby to u nás nevydal Triton...
První díl série je po příběhové stránce sice poněkud slabší záležitostí (nicméně bez logických failů), ale jako úvod a představení Dresdena coby rázného individuálního hrdiny, který má ale daleko k drsoňům á la barbar Conan, na které jsme zvyklí z domácí produkce, má své kouzlo. A když už jsem u kouzel, tedy kamenu úrazu nemála fantasáren, musím zmínit, že se mi líbilo pojetí systému magie. Jednoduché old-schoolové pojetí bez revolučních myšlenek končících lapsem rozhodně neurazí.