Bláznivý úplněk

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-265-6

Triton (2010) 978-80-7387-265-6 424

Druhá kniha série Harry Dresden /Dresden Files/.
Harry Dresden, jediný čaroděj v Chicagském telefonním seznamu a konzultant pro paranormální jevy, se potýká s osobními i finančními těžkostmi. Po posledním případu se stále ještě neobnovily dřívější důvěrné vztahy s poručíkem Murphyovou, šéfkou Zvláštního oddělení policie. Ta se na něho obrací s žádostí o pomoc v případě vlkodlaků, sérii podivných vražd, k nimž dochází vždy kolem úplňku. Jakmile je objevena mrtvola mladé ženy v čarodějnickém kruhu, stává se z Harryho Dresdena hlavní podezřelý a musí se postavit nejen „temným" silám, ale i agentům FBI a pouličnímu gangu. (Založil/a: kuburumba)

Bastet
  29. 9. 2012, 11:49
A jedeme ve stejném duchu jako v Bouřkové frontě. Harry ví, dostane několikrát nakládačku, všichni po něm jdou a Harry vše zachrání. Dobré, vtipní, akční a hlavně čtivé. A už jsem vám říkala, že jeho rádcem, mentorem a vtipným parťákem je duch prokletého čaroděje, který musí být ve své lebce? Ne, tak i kvůli němu tahle série stojí za přečtení.