Královna smrti

Královna smrti Originální název: Královna smrti

Wolf Publishing - 2005
ISBN: 80-239-4476-2

Wolf Publishing (2005) 80-239-4476-2 310

Obyčejný život s jeho všedními denními starostmi je náhle jen vzpomínkou na staré dobré časy. Marika Zaháňská, kdysi asistentka na vysoké škole, si zvykla na život v ilegalitě, na agenty FBI a zabijáky slídící po její stopě; na fakt, že na jejích rozkazech závisí životy lidí. Na co si však zvyknout nelze, je skutečnost, že stojí na dně děsivě nepochopitelného maelstromu, který strhává další lidi, křiví realitu a mění samotnou podstatu našeho světa. Marika Zaháňská a její přátelé jsou odhodláni ke všemu, je jich však jen pár a jejich protivníci jako by ani nebyli z tohoto světa. Indicie neukazují do New Yorku, Londýna ani Tokia. Řešení záhady spojující lidské oběti, vykrádaná muzea, archeologická naleziště a vojenské sklady se skrývá v malé metropoli ve středu Evropy - v Praze.

Druhá kniha ze dvou. (Založil/a: Dauchema)

sharky95
  4. 9. 2012, 17:57
Kdy první knížka bavila, tahle spíš přiváděla k pláči. První díl byl přeplácany, ale v rámci mantinelů, druhý je směsicí všeho, co lidstvo vytvořilo za poslední dekadů - povýšení na Boha (vzpoměl jsem si na Homera Simpsona), nezničitelné drápy (tohle nechte Wolverinovi), banda Gerojů s pistolema úspěšně vzdoruje tankům a dokonce i třem vrtulníkům MI-24. Tenhle díl je jedno velké WTF. Sakra, pane Žambochu, tady máte námětů na pět knih, tak proč je cpete do jedné...
P.S. Po přečtení této knížky, přehodnocuji pojem "přeplácaný"
MM1979
  27. 4. 2016, 16:53
Jsem fanouškem sci-fi, ale tohle bylo na mě moc bláznivé a druhý díl byl dle mého horší něž první... Nemohu doporučit, za mě škoda peněz :-( Přirovnal bych to k Asfaltu od Štěpán Kopřiva.
zdennanek
  20. 5. 2012, 16:40
Konec knihy byl velmi rychlej a stál by za detailnější rozepsání, rovněž i to popisování působení "M-pole" sem prostě nepobral, ale jinak nemám knize co vytknout :-) .... ale i tak je to důstojné pokračování prvního dílu ....
Wersher
  15. 7. 2010, 15:30
Moje první kniha od Žambocha (doporučena a zapůjčena mi kolegou, před kterým jsem nadával na Kulhánkovo lenost při psaní knih). Přečetl jsem rovnou "souborné" vydání obou dílů, a to jedním dechem. Na můj vkus tam bylo až příliš mnoho nelogičností, ale ocenil jsem celkový nápad. Za přečtení to rozhodně stojí, hlavně to donutí člověka nad knihou přemýšlet.