Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Služ lidu

72%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Služ lidu
Autor:
Originální název: Wei renmin fuwu

Nejnovější vydání:
BB art - 2008
ISBN: 8073812789
Počet stránek: 157
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2008) 8073812789 157

Trpká společensko-kritická satira, v níž se autor inspiroval nejfrekventovanějším heslem Mao Ce-tungovy politiky, se odehrává v období čínské kulturní revoluce a kultu osobnosti v armádním prostředí v provincii Che-nan.
Autor v příběhu vášnivé zakázané lásky vojenského sluhy a velitelovy ženy odvážně pranýřuje totalitní šílenství doby, v níž se trestaly represemi a smrtí i banální přestupky, údajně namířené proti úloze komunistické strany Číny a hlavně Mao Ce-tungovi. V éře udávání, špehování a represí, kdy sebemenší projev individuality byl trestným činem, v neuvěřitelných společenských podmínkách vyrůstá láska pěstěné manželky armádního velitele a prostého venkovana, jehož životním štěstím, za které denně děkuje straně a jejímu předsedovi, je služba v jejím domě. Tři měsíce, které osud vyměřil nerovnému páru pro jejich trestuhodný vztah, vrcholí výbušnou scénou zničení všech symbolů předsedy Maa v uzavřeném velitelově domě, což pro oba znamená důkaz vzájemné důvěry a lásky, společný čin revolty, který oba váže po zbytek života více než společná vášeň. (Založil/a: andyfeng)

(více)  

Štítky

více  
Jen Lien-kche Jen Lien-kche
*1958

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Taylor
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 2. 2014, 10:22
Kniha mne nezklamala, ale ani neohromila. Čekal jsem od ní více té satiry a parodie. Kniha se především věnuje sexuálnímu ( milostnému ) vztahu hlavního hrdiny s manželkou jeho nadřízeného. Příběh se téměř celý odehrává v kasárnách, kde hlavní hrdina plní funkci pucfleka velitele divize v jeho domě. Jelikož velitel není nikdy doma ( navíc je impotentní ) je jeho manželce tuze smutno. Není proto divu, že začne mít poměr s naším hlavním hrdinou. Vše ve jménu lidu a strany. Krom toho se v knize dozvíme, jak to chodí v komunistické Číně s povýšením. Jaké těžkosti zažívají chudí rolníci kteří bydlí na venkově a jak se dostat k vytoženému bydlení ve městě.