Preč! Preč!

Profil knihy je v jiném jazyce

Preč! Preč!

Marenčin PT - 2012
ISBN: 978-80-8114-127-0

Marenčin PT (2012) 978-80-8114-127-0 136

Dvojdielny román o tom, že základom tvorivého života je blicovanie a dobrodružstvo. Rosa, dieťa od Hlavnej stanice má štyridsať rokov a bližšie k vlakom ako k mestskej doprave. Stačí sa rozbehnúť: áááá/naskočiť. Najmä v čase keď január trvá dvanásť mesiacov v roku. Na úteku od práce a muža stretáva muža, s očami šarlatánsky modrými a vlastníka bábkového divadla, ktorý túži svoje predstavenie Snehovej kráľovnej ukázať svetu. Všetky cesty nezadržateľne smerujú na sever. Stále na sever. Juh je už všetkým po tridsiatke podozrivý. A more? Nemajú ale ani nechcú.
Jana Beňová (1974) žije v Bratislave. Vyštudovala divadelnú dramaturgiu na VŠMU. Vydala tri básnické zbierky: Svetloplachý (1993), Lonochod a Nehota (1997). V roku 2000 jej vyšiel Parker (Ľúbostný román), o tri roky neskôr zbierka Dvanásť poviedok a Ján Med (2003) a román Plán odprevádzania – Café Hyena (2008). Od roku 2002 pracuje v denníku SME ako Jana Parkrová, v súčasnosti je redaktorkou Divadelného ústavu Bratislava.

Jana Beňová Jana Beňová