Café Hyena

Profil knihy je v jiném jazyce

Café Hyena

Marenčin PT - 2012
ISBN: 978-80-8114-128-7

Marenčin PT (2012) 978-80-8114-128-7 152

Café Hyena, tradičná kaviareň v centre Bratislavy, v ktorej sa miešajú turisti so štamgastami a milencami. Kniha o tom, aké dôležité je odprevádzať a chrániť milované bytosti. Zvlášť na ceste petržalským bludiskom. Zvlášť po tom, čo sa z neho nenápadne vytratil Minotaurus.

Jana Beňová Jana Beňová

Lulu257
  21. 9. 2016, 20:15
Zo začiatku ma táto maličká knižka nezaujala, ale dala som jej šancu a keby som mala čas čítať, tak ju zhltnem aj na dva razy. Zaujímavý, jednoduchý príbeh štyroch hlavných postáv (dvoch párov) prerozprávaný formou postrehov, rôznych asociácií, spomienok a narážok na rôzne časti ľudského bytia a života v súčasnej Bratislave. Priblíženie vnímania a nostalgie človeka, ktorý sa nie celkom cíti byť súčasťou okolitého sveta. Smutno-vtipné je tiež zobrazenie vzájomných vzťahov hlavných postáv, vzťahu k sebe samým a tiež k ľuďom, ktorí určitým spôsobom ovplyvnili ich prežívanie.
štýl, akým je knižka písaná nemusí sadnúť každému, ale za seba môžem povedať, že to bolo veľmi príjemné čítanie.