Vtáky na návšteve v záhrade

Profil knihy je v jiném jazyce

Vtáky na návšteve v záhrade

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-551-2853-5

Ikar (2012) 978-80-551-2853-5 256

V každom ročnom období nás vtáky nadchýnajú svojím nádherným spevom a pestrým perím. Rady navštevujú naše záhrady, horlivo budujú hniezda a neúnavne sa starajú o svoje potomstvo. Ak máme to šťastie a môžeme ich pri tom pozorovať, naskytnú sa nám fascinujúce pohľady do ich sveta. V tejto bohato ilustrovanej knihe čitateľ nájde fotografie 114 najatraktívnejších a najčastejšie sa vyskytujúcich vtákov – návštevníkov našich záhrad – a texty, ktoré ponúkajú množstvo informácií na ich určenie a pozorovanie.

Mnohí milovníci vtákov sa však neuspokoja len s ich pozorovaním, ale umiestňovaním vtáčích búdok, pomocou pri hniezdení a kŕmením vtáky aktívne podporujú, aby sa usadili práve v ich záhrade. Chránia ich pred nástrahami a usilujú sa dozvedieť viac o ich spôsobe života.

Brilantné snímky operených návštevníkov našich záhrad, užitočné rady a jednoduché návody robia z tejto knihy hodnotnú príručku pre každého milovníka vtákov.

Z nemeckého originálu Vögel zu Gast im Garten (Naumann & Göbel Verlagsgesellschaft mbH, Kolín) preložila Klaudia Kučerová.