Trávníky pro zahradu, krajinu a sport

Trávníky pro zahradu, krajinu a sport

Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-87091-07-4

Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-87091-07-4 336

Můžeme říci, že trávníkářství je v současné době speciální vědní disciplínou. Neustále se rozvíjejí požadavky na využití trávníků z pohledu dnešní moderní společnosti přinášejí řadu nových trendů v oblasti trávníků. Upravený trávník je dnes vizitkou naší činnosti, zelené plochy zahrad, parků, hřišť, obcí a měst jsou významným faktorem životního prostředí. Obsah: Trávníkářské pojmy; Trávníky a prostředí (abiotické a biotické prostředí); Morfologie a biologické charakteristiky trav; Trávníkové druhy a odrůdy; Kategorie trávníků a skladba trávníkových směsí; Zakládání a ošetřování trávníků; Automatický závlahový systém; Choroby, škůdci a ochrana; Plevele v trávníku a jejich omezování; Specifika trávníků pro kopanou; Specifika golfových trávníků; Technika pro ošetřování trávníků; Speciální typy trávníků; Okrasné druhy trav a travin; Byliny jako náhrada trávníků.