Kúpili sme ZOO

Profil knihy je v jiném jazyce

Kúpili sme ZOO

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-551-2927-3

Ikar (2012) 978-80-551-2927-3 216

Novinár a spisovateľ Benjamin Mee sa s manželkou Katherine a dvoma deťmi rozhodli zanechať mestský život v stiesnenom londýnskom byte. Presťahovali sa na francúzsky vidiek, kde ich nadchlo pokojné prírodné prostredie. Žiaľ, idyla netrvala dlho, Katherine sa neočakávane musela podrobiť liečbe mozgového nádoru. Tu ich aj zastihla správa, že doma v Anglicku v grófstve Devon je na predaj schátraná zoologická záhrada. Do budúceho rodinného podniku sa zapojila aj Benjaminova matka a brat Duncan. To, čo všetci považovali za šialený nápad, sa – na druhý pokus – uskutočnilo. Stali sa majiteľmi zoo s dvesto divými zvieratami, hoci o jej prevádzke či ošetrovaní zvierat nevedeli skoro nič. Záhrada bola spustnutá, nevyhnutne potrebovala nákladnú rekonštrukciu, zvieratá v zúboženom stave – a problémy na seba nedali dlho čakať. Z výbehu utečie jaguár, rozpočet je obmedzený, personál čoraz nervóznejší a napätie v rodine dosiahne vrchol...
K tomu všetkému Ben a dve malé deti čoskoro musia čeliť hlbokému žiaľu zo straty manželky a matky. Inšpirovaný pamiatkou na Katherine a zásluhou neuveriteľnej liečivej energie zvierat opäť nájdu silu žiť a vybudujú úspešnú, prekvitajúcu zoologickú záhradu, zameranú najmä na chov ohrozených druhov zvierat.

Z anglického originálu We Bought a Zoo (Weinstein Books, New York 2008) preložil Ľudovít Gašparovič.