Rozsévač větru

Rozsévač větru Originální název: Siawca viatru

Triton - 2008
ISBN: 978-80-7387-079-9

Triton (2008) 978-80-7387-079-9 477

Dříve než vznikl vesmír a čas, stvořil Pán anděly, aby mu pomáhali v Jeho díle. Jednoho dne však opustil své Království. Archandělé utajili Jeho zmizení, aby obhájili smysl své existence. Politikaří, intrikují, soupeří o moc, válčí i zabíjejí. Mnozí z nich se vzbouřili proti přísné hierarchii a disciplíně, ale byli poraženi, svrženi do Hlubiny a změnili se v démony. Přesto se však podařilo Království nebeské udržet a zachovat dílo Páně.
Nyní však přichází Rozsévač větru, opak Stvořitele, nejvyšší zlo. Přichází, aby zničil svět.
Není již vyvolených ani zavržených, Nebes ani Hlubiny. Je pouze dílo stvoření a na druhé straně nicota.
Stín se blíží. (Založil/a: kuburumba)

togaf
  15. 12. 2014, 13:04
Dost dlouho trvalo, než jsem se do knihy začetla, pár stránek denně prostě není vhodný způsob četby Rozsévače větru. Objevuje se tu hodně postav (a tvorů) a ještě většina z nich má jednu dvě nebo tři přezdívky. Ale jakmile jsem se pořádně začetla, tak to byla jízda! Možná by mi pomohlo, kdybych si vysvětlivek, kdo je kdo, v závěru knihy všimla dřív než po dočtení...Nicméně příběh o andělech (a jiných tvorech) rozhodně není nuda ani přeslazená romantika (i když i na tu dojde), finální bitva je vskutku epochální a epilog všechno hezky orámuje. A Daimon Frey (alias Abaddon, alias Hubitel, alias Tanečník na spáleništi) je správný drsňák, ale na Gabriela nemá! A taky kam se hrabe Jasnost na Lampu (ehm, Lukyho, tedy Lucifera).
TomToman
  28. 9. 2014, 21:04
V poslední době hodně čtu polskou literaturu... Tato kniah je prima, neříkám, že skvělá a na jedničku, ale prošel jsem jí s pocitem, že mi něco dala...
Zelda knihkupec
  22. 1. 2014, 19:02
Nazdar Lampičky, Rozsévač větru je no jak to jen... Jinak: Rozsévač Vás bude bavit a rozhodně zjistíte, že s anděly je vážně zábava. Kossakowska rozehrává na poměrně malém prostoru příčiny a přípravy a nakonec samotnou epickou bitvu mezi nebem (bez Boha)a Nicotou... a já se jen královsky bavil...
katchenka
  6. 5. 2012, 19:17
Knihu jsem četla už před nějakou dobou. Zaujalo mne především nevšední prostředí. Daimon si mne získal hned od začátku. Myslím si, že stojí za přečtení.
MissMelancolic
  1. 7. 2015, 12:05
Nejlepší kniha o andělské temtice, jakou jsem kdy četla. Uvěřitelné, autentické, propracované postavy, jednoduchý děj, dotažený do konce, je vidět, že nad ním autorka dlouho přemýšlela a domyslela všechny detaily. Pro mě dokonalá kniha!