Umenie pretekať v daždi

Profil knihy je v jiném jazyce

Umenie pretekať v daždi

Tatran - 2012
ISBN: 978-80-222-0611-2

Tatran (2012) 978-80-222-0611-2 224

Už ste sa niekedy zadívali na svojho psa a položili si otázku, či sa v jeho očiach nezračí hlbšie posolstvo?
Umenie pretekať v daždi je pútavý a dojemný príbeh nezvyčajnej rodiny, ktorá sa takmer rozpadla, ale zachránil
ju jej najmúdrejší a najvernejší člen – pes Enzo
Enzo vie, že sa odlišuje od ostatných psov. Je pravda, že nemá protistojné palce a občas mu zíde na um,
že najlepšia vec na svete je naháňať vtáky, no inak sa takmer vo všetkom podobá na človeka. Enzo počúva
svojho pána, automobilového pretekára Dennyho, a prostredníctvom neho nahliadne do zložitého sveta
ľudí. Z ustavičných a nečakaných zvratov pochopí, že v živote, podobne ako v automobilových pretekoch,
automaticky nevyhráva ten, kto ide najrýchlejšie.
V predvečer svojej smrti Enzo sumarizuje svoj život a spomína si, čo všetko prežil v kruhu milovanej rodiny.
Rozpamätáva sa na Dennyho obete, bolestnú stratu Dennyho manželky Eve a traumatizujúci boj o získanie Zoe
z rúk jej manipulátorských starých rodičov.
Enzo beží za svetlom a vrúcne dúfa, že sa znova vráti na zem ako človek s hladkou pokožkou, no zároveň vie, že
aj keby sa mu to nesplnilo, vyhral beh za záchranu rodiny.
Román Umenie pretekať v daždi si získal v USA takú obľubu, že spoločnosť Universal Picture kúpila práva na
jeho sfilmovanie. V hlavnej úlohe by sa mal objaviť Patrick Dempsey.
O

Moni_ka
  6. 9. 2016, 11:07
Umenie pretekať v daždi je knihou, ktorá určite stojí za povšimnutie. Aj keď sa v nej našli nedostatky a zápory v podobe Enza, čo som teda nečakala, a Denyho pretekania, viem, že čo mňa odrádzalo iných určite nadchne.
Kniha v sebe skutočne ukrýva krásny príbeh a myšlienky o ľudskom živote, o nás ľuďoch. Je to príbeh o porozumení, oddanosti, prekážkach, rodičovskej, ale aj zvieracej láske.
Myslím, že nejedného sa slová obsiahnuté v tejto knihe dotknú a ukážu mu iný pohľad na život. A možno ho aj táto kniha niečo naučí. Niečo veľmi cenné a vzácne. Možno ho naučí umeniu pretekať v daždi...
dzoko
  12. 7. 2016, 18:45
Obsahuje spoiler spoiler Táto kniha ma zaujala hlavne vďaka názvu.Vždy sa mi páčili umelecké názvy. Aj s obálkou sa pekne vyhrali, ale keďže je u knihy hlavné, to čo je v jej útrobách a nie na povrchu, prejdem k hodnoteniu deja. Nebolo jedinej stránky, pri ktorej by som nič necítil. Najviac ma však dostala zebra a vlčí pazúr s vlkolakom hneď na začiatku. Chválim autora za detailné opisy jazdy v pretekárskych autách. I keď tento šport práve dvakrát nemusím, v tejto knihe som pochopil jeho čaro. Tým pádom sa táto kniha u mňa stana number one. Dostáva 5*. Nemám vo zvyku niekoho chváliť do nebies, ale teraz si nemôžem pomôcť. Autor je jednoducho úžasný. Hlavne za filozofie, kvôli ktorým som po prečítaní nemohol zaspať. Ide o rozmanitý príbeh, ktorý je naozaj napísaný psov labkou. Odporúčam každému nepsíčkarovi aj psíčkarovi :) A, že novší autori nevedia písať pekné príbehy, pche!