Pán ledové zahrady 2

Triton - 2008
ISBN: 978-80-7387-150-5

Triton (2008) 978-80-7387-150-5 473

Kniha druhá.
Svět je v plamenech a stoupenci Podzemní matky masakrují nevěřící. Ardžuk, vládce Tygřího trůnu, Plamenná standarta, Pán světa a První jezdec, je přinucen prchat z vlastní země, aby uchránil svůj život i budoucnost Amitraje. Putuje napříč zemí, aby se pokusil o nemožné – překročit nekonečnou poušť. V patách se za ním jako stín žene krvelačná démonická bestie. A Vuko Drakkainen? Ten je Stromem…
(oficiální anotace) (Založil/a: kuburumba)

#magie

vladislaus
  28. 9. 2014, 16:59
Už při prvním dílu jsem měl o této sérii pochybnosti, které se plně projevily v tomto pokračování. Vůbec mne příběh nebavil. Oba hrdinové ( Vuko a Ardžuk ) pořád jen cestují a s kýmsi bojují. Pořád dokola, beze smyslu. Končím s touto fantasy ságou.
Ciba
  21. 9. 2013, 19:36
Vuko neztrácí dech ani v druhém pokračování. Na obrátkách nabírá také souběžná dějová linka okolo Amitrajského prince na útěku. Další 473 stránková perla tohoto rozvážného poláka. Vrním blahem. Více takových!
Kuci92
  12. 8. 2013, 20:16
Zdařilé pokračování, u kterého jsem se nezačal nudit. Doporučuji, i když první díl byl poněkud lepší. ****
svenny
  7. 1. 2016, 23:19
Dávám lepší 4* než prvnímu dílu, jelikož tenhle byl čtivější a svižnější. No a v neposlední řadě to notně narovnala personifikace Čítače, to mě opravdu pobavilo.
nečik
  12. 4. 2014, 15:56
Po dlouhé době zase jedna skvělá série. Polsko je opravdu dobré hnízdo fantasy spisovatelů. Před touto ságou jsem četl trilogii od Sapkowskeho (Narrenturm, Boží bojovníci a Lux Perpetua)a musím říct, že jsem s obavou bral do ruky první díl této tetralogie. Obava byla naštěstí lichá a musím říct, že Grzędowicze se Sapkowskim srovnávat nelze. Sapkowski to bere ze široka, kdež to Grzędowicz jde na věci z příma ... no abych se nerozkecal, druhý díl je, stejně jako první, nářez.
Neptun
  29. 4. 2016, 0:42
No ... druhý díl je jednoznačně horší, než ten první. Kapitoly s Vukem mě vůbec nebavily a dokonce jsem uvažoval, zda to vůbec dočíst ... nicméně, druhá dějová linie je o poznání lepší, u té jsem se nenudil.
Konec knihy je zmáknutý hodně dobře a určitě si přečtu i další díly.