Meč krále

Originální název: Kingmaker’s Sword

Wales - 2001
ISBN: 80-86390-18-7

Wales (2001) 80-86390-18-7 378

Trilogie Runové čepele - kniha první.
Před dávnými časy byli Skaiové a Tyrové jedním lidem. Nyní na zem Skaiů padla temnota krve a násilí. Proroctví praví, že člověkem, který může zemi zachránit je jediný mužský potomek krále, syn jeho dávno uprchlé dcery. Krásná a nelítostná bojovnice je vyslána, aby našla prince, toho jež nese Runovou čepel.
(oficiální anotace) (Založil/a: kuburumba)

Ann Marston Ann Marston

MRTY
  5. 1. 2016, 0:52
Asi jsem hodně ovlivněn nostalgií. Tahle sága mě v podstatě vtáhla do fantasy světa. Ještě než jsem dočetl první knihu, kterou jsem asi v 11 nebo 12 letech dostal jako dárek, tak jsem intenzivně urgoval rodiče, že nutně potřebuji další díly. Těžké hodnotit něco, co jsem četl tak dávno (cca před 16 lety) a v takovém věku. Zpětně si uvědomuji vyváženost mezi čtivostí a zároveň notnou dávkou popisu fiktivního světa (národy, rodokmeny, jazyky, tradice, historie, nechybí mapy:) atd.) Zároveň je děj poměrně přímý a nijak náročný, s hlavním hrdinou začnete sympatizovat už na první stránce a jen tak vás neomrzí. Pokud máte dítko které rádo čte a z dětských knížek začíná tak nějak napůl odrůstat, tak můžu vřele doporučit, navíc 6 ne úplně tenkých knih by vám mělo na nějakou dobu vystačit:)