Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Angelika se bouří

79%
4 38
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Angelika se bouří

Nejnovější vydání:
Československý spisovatel - 1993
ISBN: 80-202-0443-1
Počet stránek: 382
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 11x v oblíbených
v přečtených 73x v přečtených
v knihovně 14x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Československý spisovatel (1993) 80-202-0443-1 382

Pátý díl o životě a strastech mladé šlechtičny Angeliky. Volně navazuje na knihu Nezkrotná Angelika. (Založil/a: Veronika)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Bloodym
20% 20% 20% 20% 20%
  30. 11. 2013, 2:15
Jestli se vám filmy zdají děsivé, ke knihám se ani nepřibližujte. S každým dalším dílem mě jen rozčilovalo, jak Angelice stačilo jen se projít po ulici a každý muž, který se na ní nacházel se do hrdinky zamiloval. Hrůza.
Eumenida
  13. 2. 2011, 0:43
Tento díl mě zpočátku moc nebavil. Ale postupem času jsem posouvala jeho oblibu na vyšší příčky. Pád sebevědomé a krásné šlechtičny předcházelo zklamání z neúspěšné cesty za přeludem Joffreyho - ze zkrachovalého putování po Středozemním moři. Sebejistota, odvaha a síla Angeliky byla zlomena vpádem královských vojsk, nocí, kdy ztratila naprosto všechno. Doba, která následovala po přepadení jejího zámku a záhubě všech, byla jedna z nejzajímavějších, protože Angelika se musela probojovat k odpuštění toho, co jí udělali a k odpuštění i sobě samé. Závěrečné střetnutí s Rescatorem jen navodilo těšení na tehdy poslední díl - Angelika a její láska...
Znovu, doporučuji sehnat si slovenský překlad.
maratach
  5. 2. 2012, 13:51
Revolta Angeliky proti královské moci ji sblížila s rozhořívající se náboženskou vzpourou protestantů, do jejíhož čela se nakonec svým neomylným instinktem pro spravedlnost postavila. Po krvavých dobrodružstvích v La Rochelle se ztratila jako kapka v moři - anonymní služka bez minulosti v rodině váženého měšťana až do chvíle, kdy protireformační perzekuce dolehly i sem... Co zbývá? Spiknutí a tajná plavba k svobodným ostrovům daleko v Atlantiku...

---------------------

Král nechal Angeliku zavřít a odvést na její zámek Plessis v Poitou. Při převozu a přístavu do Plessis potratí Colinovo dítě. Kraj Poitou se bouří a pro Angeliku není těžké spojit se s dalšími místními šlechtici a roznítit vzpouru sedláků proti svému panovníkovi. Vojáci, kteří měli chránit Angeliku napadnou Plessis a znásilní ji. Za devět měsíců se jí narodí dcera Honorina. V noc útoku na Plessis byla zabita Barbe a Angeličin nejmladší syn Charles-Henri. Vzpoura byl neúspěšná. Angelika musela utéct i se svou dcerou. Přes zimu zůstává v Nieulském klášteře. Pak se uchýlí do La Rochelle. Začne pracovat u protestantského obchodníka Gabriela Berna. Král chce reformovat náboženství. Protestanti zažívají kruté časy. Proto se pár rodin rozhodlo, že utečou z Francie (mezi nimi jsou i Berneovi). Jenže jejich plán byl prozrazen. Protestantské rodiny mají být pozatýkány. Angelice se podaří přemluvit Rescatora, který poblíž La Rochelle opravoval loď, aby je odvezl do Ameriky. Nakonec knihy se zachráněné rodiny s Rescatorovou posátkou vydají na širé moře. Amerika na ně čeká.