Tajomstvo Boha

Profil knihy je v jiném jazyce

Tajomstvo Boha

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-551-2714-9

Ikar (2012) 978-80-551-2714-9 272

V bestselleri Tajomstvo plánu vášho života načrtol Ruediger Schache spôsob, ako možno spoznať osobný plán duše. V tejto knihe už prikročil k otázkam: Odkiaľ pochádza duša? Čo je Boh a kde ho možno nájsť? Ako možno spoznať a prežiť Božie tajomstvo? Známy bádateľ vedomia nám s veľkou predstavivosťou načrtáva štruktúru stvorenia a jeho päť úrovní: more číreho vedomia alebo Boh, úroveň pozorovateľa, nekonečný priestor, jemnohmotný svet a nakoniec hmotný svet. Ruediger Schache názorne ukazuje, ako vzniká ľudská duša z Božieho prazákladu aj ako putuje rozličnými úrovňami stvorenia.
Ak ich spoznáme a zistíme, čo pri tom zažíva duša, získame odpovede na otázky: Čo je láska? Prečo existuje utrpenie? Uvidím svojich milovaných po smrti? Ukazuje sa Boh iba veriacim? Má modlitba zmysel?
Za týmito otázkami nájdeme svetlo duše a potom sa pred nami otvorí cesta k slobode.

Z nemeckého originálu Das Gottgeheimnis (Arkana Verlag, a division of Verlagsgruppe Random House GmbH, München, Germany) preložila Dana Kurčáková.