Myšlienočka na tento deň 365 (+1) povzbudení, aby som rozum nezhrdzavel, city nespráchniveli a srdce nezdrevenelo

Profil knihy je v jiném jazyce

Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-970729-0-2

Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-970729-0-2 170

Kniha na 170 stranách prináša 365 plus jednu kapitolu zamyslení, podnetov, poučení, zaujímavých textov, ktoré prinášajú čitateľovi radosť z myslenia. Texty reflektujú bežný život človeka, jeho správanie, konanie, vnútorný svet i motiváciu k skutkom. Pre čitateľa je kniha osobitným druhom literatúry a v súčasnom mravne silne devastovanom svete je jedným z dobrých kompasov k múdremu konaniu a životu. Kniha posilňuje hodnotový svet čitateľa. Je určená širokému spektru čitateľov všetkých vekových i sociálnych skupín. V rukách rodičov a učiteľov ale aj ostatných čitateľov bude výborným pomocníkom pre rozvoj ich duševného a intelektuálneho sveta.
Svet, náš svet potrebuje ľudské dobro, viac človečiny, šírme ju, aby sme žili v dobrom svete. To je tajné poslanie človeka na tomto svete
Kniha Myšlienočka na tento deň je tou duchovnou potravou, ktorá môže 365 + 1 deň v roku vyživovať duchovný svet svojho čitateľa, núti ho zamýšľať sa nad svetom, sebou samým, svojimi a našimi hodnotami, ktoré nás charakterizujú a sú pre nás príznačné.
Jozef Banáš, diplomat a spisovateľ o tejto knihe a jej autorovi povedal: Ľubo Pajtinka je nielen dobrý pedagóg, ale aj dobrý zostavovateľ perál ducha a príbehov, ktoré tí najmúdrejší vytvorili, či prežili. Jeho „Myšlienočky na každý deň“ si trúfam priradiť k podobným výberom Jacka Canfielda, Anselma Grüna, či Bruna Ferrera. Kniha čitateľa motivuje mnohými príkladmi, vzdeláva, dodáva sebavedomie a vedie k zdravej národnej hrdosti. Podáva návod, ako zlepšiť samého seba a tým aj spoločenstvo, v ktorom žijeme. Preto by mala byť poruke, aby sme po nej mohli každý deň siahnuť. Nepochybne zaujme nielen učiteľov a žiakov, ale i širokú verejnosť túžiacu po informáciách a sebazdokonaľovaní.
Kniha ponúka na každý deň v roku krátky textík, ktorý poteší myseľ čitateľa, navedie ho cez podobenstvo, alebo svoj priamy obsah k zamysleniu sa nad životom. Pomáha radosti z myslenia, čo je dnes veľmi vzácne.

Kniha je vhodným darčekom pre ľudí, ktorí majú radi pekné myšlienky.

Ľubomír Pajtinka Ľubomír Pajtinka