Newyorské noci

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-839-5

Triton (2006) 80-7254-839-5 344

První kniha série Virex.

Rok 2040. New York je přeplněný ztracenci. Uprchlíci z východního pobřeží zamořeného radioaktivitou chodí jako osamocené zbytky degenerující společnosti po ulicích a jsou ochotni své poslední dolary utratit za úchvatnou hodinku strávenou v novém ráji virtuální reality.
Ve společnosti, kde všichni před něčím prchají, je hledání pohřešovaných osob výhodné podnikání. Když nic jiného, dokáže Hala Hallidaye zaměstnat natolik, aby nemusel myslet na svou minulost. Ale minulosti nelze tak snadno uniknout...
Newyorské noci je svižná vědeckofantastická detektivka, která přesto vybízí k zamyšlení. Je o tom, čím v budoucnosti nabízející ohromné možnosti může člověk zaplatit za to, že se izoluje a uniká před skutečností. (Založil/a: powell)

Draconian
  10. 3. 2015, 22:32
Velice povedené sci-fi s napětím a sympatickými postavami. Naprosto mne učarovala skvělá atmosféra jak vystřižená ze starých noir detektivek. Možná škoda, že nebyl více popsán svět, ve kterém se příběh odehrává. Brown vypráví jednoduše, ale velice poutavě a srozumitelně. Kniha mne velmi bavila a těším se na druhý díl.
brigand
  5. 11. 2011, 21:22
slušná noir scifi detektivka. nic světoborného, ale potěší. sympatičtí hrdinové, zajímavý příběh. nic zbytečně rozvleklého. já byl spokojen.